Kadını hazırlamak şart!

05 Şubat 2010, Cuma 11:37
AA

Kadınlar kolay kolay orgazmla tanışamıyor, bunun için üzülüyor. Bir kısmının derdi eşinden kaynaklanıyor, erken boşalma huzuru kaçırıyor. Ancak bazılarında da yeterince ilişkiye hazırlanamayan kadın mutluluğu bir türlü tadamıyor. Eşin ustalığı, kadına olan yaklaşımı çok önemli. İlişkiden önce ruhen ve bedenen kadını hazırlamak şart!

Eşim erken boşalıyor, yatakta öylece kalıyorum

28 yaşında, 7 aylık evli bir kadınım. Çok isteyerek başlıyoruz ama eşim erken boşalıyor. Ben yatakta öyle kalıyorum. İlişki 6 ya da 8 dakika sürüyor. Sizce çok mu uzun bir zaman istiyorum. Artık cinsellikten soğumaya başladım. Eşimle deliler gibi sevişmeyi istiyorum ama o çabuk pes ediyor.

CEVAP: Değerli okurum, 6-8 dakika fena bir süre değil. Daha da uzun olsa kuşkusuz iyi olurdu. Bu ölçüler normal sınırlara giriyor. Ama senin orgazma erişmen için zamana ihtiyacın var. O tempoya ayak uyduramıyorsun. Eşinin süresini uzatabiliriz. Ama seni teknik olarak hızlandıramayız. Bu nedenle özellikle senin için bir tedavi kolay değil. Doktora gitmeniz konusunda ortadayım. Ama öğreneceğiniz bazı şeyler ve eşinin de sana olan yaklaşımı, ustalığı ile zamanla bu sorunu aşacağına inanıyorum.

Hiç orgazm olmadım, neden?

25 yaşında bir kadınım. 6 yıl evli kaldım. Evlilik öncesi hiç deneyimim yoktu. Öpüşmeyi bile eşimden öğrendim. Cinselliği zamanla çok sevdim. Eşimin erken boşalması mı yoksa ön sevişmeyi önemsememesinden midir bilmiyorum ama hiç orgazm olamadım. Eşimden ayrıldım. Hayatımda 5 aydır biri var. Beni önemseyen biri ama ben hâlâ orgazmı yaşayamadım. Neden acaba?

CEVAP: Değerli okurum, her şey doğru düzgün gitseydi de evlilik sürseydi. Erkek ve kadın için orgazm mutluluğunu engelleyen sebeplerin başında erken boşalma geliyor. Bunun da tedavisi var. Ama siz ayrılmışsınız. Sen bir bakıma boşalamamaya şartlanmışsın. Asıl önemlisi birçok kadın gibi orgazm güçlüğü yaşıyorsun. Bu da aşılır. Biraz teknik yardım alman gerekir. Asıl önemlisi sanıyorum her seferinde orgazm konusuna odaklanıp “Acaba olacak mıyım, olamayacak mıyım?” diye konsantrasyonunu dağıtıyorsun. Bu arada da fantezilerini ihmal etme.

Devamı 2. sayfada...

Eşimle bir türlü ilişkiye giremiyoruz

2 yıldır evliyim. Ama eşimle birleşme sorunu yaşıyorum. Eşim çok anlayışlı, ancak bendeki kasılmalar nedeniyle bir türlü olmuyor. Şu an psikoloğa gidiyoruz. Bir şey olacakmış gibi gelmiyor. Yuvamın yıkılmasından korkuyorum.

CEVAP: Değerli okurum, kaçıncı kez yazdığımı artık unuttum. Sorunun vajinismus. Bu konuyu defalarca gündeme getirdim. Kesin çözümü de söyledim. Hem de tek seansta. Ya duymadınız ya da dinlemediniz. Aklına hangisi uygun geliyorsa onu yap. İster aylarca seansa git, ister daha kesin bir çözüm için düşün taşın. Daha da fazla yıpranmayın. Bizden söylemesi.

Cinsel organımı tıbbi yöntemlerle büyütebilir miyim?

Sorunum cinsel organımın küçük olması. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Cinsel ilişkiye giremiyorum. Boyum 1.96 santim. Acaba penisimin küçüklüğü bununla ilgili olabilir mi? Tıbbi yöntemlerle penisimi büyütme imkanı var mı?

CEVAP: Değerli okurum, ameliyatla cinsel organ 1-2 santim büyür. Ama boyut vermediğin için ben bir şey diyemeyeceğim. Bana göre normaldir. Sana göre küçük geliyor olabilir. Beden ölçüsü bilmeden hangi terzi kostüm dikebilir?

Eşim ilişkiden zevk almıyor

29 yaşındayım. 6 yıllık evliyiz. Eşim son 3 aydır ilişkiden hiç zevk almadığını söylüyor. Ve bu durumdan çok da korkuyor. Acaba ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP: Değerli okurum, bunlara geçici sessiz dönemler diyoruz. Ruh ve beden kendini dinlenmeye alıyor. Anlayacağın enerji topluyor. Bize göre 3 ay son sınır. Nedeni bir araştırılmalı ve de elbette çare bulunmalı. Bunun için önce bir kadın doğum uzmanına sonra da bir psikiyatriste başvurmanızda yarar var.

Devamı 3. sayfada...

Sevgilim kan gelmediği için beni terk etti, ileride evlenirsem ne olacak?

18 yaşındayım, geçen yıl biriyle birlikte oldum. Benden kan gelmedi. Sevgilim kan gelmediği için beni terk etti. İleride evlendiğim zaman eşime ne diyeceğim diye düşünüyorum. Ne olur bana bilgi verin.

CEVAP: Sevgili okurum, düşünecek bir şey yok. Sadece “Esnek” dersin olur biter. Kesinlikle esnek olduğuna inanıyorum. Bu sana doğanın azizliği. Ne iyi ne de kötü, komplekse girme. Sağlam dur ama bu böyle diye de onunla, bununla fazla deneme.

Erkek çikolata yerse penisi de öyle kokar mı?

Erkekler çikolata ya da hindistan cevizini çok yediği zaman penis öyle kokarmış? Acaba bu doğru mu? RUMUZ: ÇOBAN

CEVAP: Çobişim, koyunlardan ne haber? Merak ettim. Bugünlerde hava dumanlı. Kurtlar da dumanlı havayı severmiş. Senin koyunlardan kayıp var mı? Bu kriz döneminde yavrum çikolata ve hindistan cevizini bulabilirsen ye! İştahın açık anlaşılan. Ama ‘aksırıncaya, tıksırıncaya kadar’ yeme. Penisinin çikolata kokması senin nasıl işine yarayacak? Balığa olta mı atılacak? Yani bu işler kokuya mı kalacak? Kızlarımız koklamayla mı eşlerini bulacak? Eğer öyle olsaydı, herkes iç çamaşırına bir parça çikolata koyardı. Kızları, kadınları kolayca soyardı.

Nişanlım canının çok yandığını söylüyor

Yaza evleneceğiz ama nişanlımla cinselliği yaşamaya karar verdik. Çok sık olmasa da ilişkiye giriyoruz. İki ay önce ilişkiye girmiştik. Ondan sonraki ilişkimizse 3 gün önce oldu. Nişanlım bu sefer canının çok yandığını söyledi. Cinsel organım normal boyutlarda. Onun sebep olduğunu sanmıyorum. Nişanlım utandığı için doktora da soramıyor. Sizce sebebi ne olabilir?

CEVAP: Sevgili okurum, sanırım sevgilin bir vajina iltihabı geçiriyor. Hani gözümüz kızarır ya da saman nezlesi oluruz ya onun gibi. Sıradan bir olaydır.
Birkaç birleşmede hâlâ ağrı varsa bir kadın doğum uzmanına gidip önlem almak en doğrusu.

Ah şu ilk gece!

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3