Kafayı kana takmayın

14 Temmuz 2017, Cuma 05:00
AA
Kızlık zarından kan gelmesi bekleniyor. Hep söylüyoruz, bazılarınınki esnek, kan gelmiyor. Beklediğini bulamayan erkek kadınından şüpheleniyor. Bu da ilişkinin zayıflamasına, kızların gözyaşı dökmesine neden oluyor. Gençler, kan ölçü değil, takılmayın.

BÖYLE SORU YOK!

İsteğim her gün artıyor

20 yaşındayım. 1 ay önce kız arkadaşım beni terk etti. Her gün isteğimin arttığını fark ediyorum. Çok çaresizim, ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşını mı istiyorsun yoksa cinselliğine partner mi arıyorsun? İlk soruma “Evet” diyorsan,

1) Kızdan özür dile.

2) Kıza yüce biri olduğunu söyle.

3) Hep duygusal çalış.

4) Romantizm kurallarına alış.

5) Üstüne kurt gibi değil, geleceği için umut gibi git.

6) Ona etini değil, ruhunun yapısını unutamadığını mesajlarla ilet.

7) Anılarda duygusal olanları öne çıkart.

8) Cinsel iştahını söze çevirme. Pardon almış başımı gidiyorum. Sonunuz ne olacak? Evleneceksiniz gibi yorumladım, sanırım kayaya tosladım!!!

İlişkide başarılı olamıyorum

Yaşlı bir kadınım. Cinselliği istiyorum, ağrı başlıyor, ilişkiye giremiyorum. Bu sevdiğim erkeğe güvenim sarsılınca başladı. Nasıl tedavi olabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, uzaktan teşhis yerine, yakından tedavisi için konuşalım. Bu sorun yüzde 100’e varan oranla tedavi edilir. Önce bir jinekolojik tetkikten geç. O tedaviden yarar görmezsen psikolojik sebep için yetkili uzmanın kapısı çalınır. Ancak yaş da bu olayda olumsuz rol oynar. Ne var ki sebep ne olursa olsun, doğal yöntemle vajinadaki spazmı çözmek elimizdedir. Yaşam kurallarına göre, hastalıklar ve sorunlar vardır, aynı zamanda da çareleri vardır. Bu cümle aslında eski bir inanıştan kaynaklanır.

Kocam çok istekli, ne olacak?

29 yaşında kadınım. 7 aydır evliyim. Eşim aşırı istekli. Çok zorlanıyorum. Durumu ona anlatırsam kırılır diye endişeliyim. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bugün olmasa yarın anlatacaksın. Sofrada sütlü börek sana afiyet olsun, bana ne gerek olmaz!!! Böyle olursa yemeyende hiç iştah kalmaz ya da mide fesadı başlar. Çünkü kadın 1 yıl sonra kendisini seks kölesi gibi yorumlar. Sizde bunlar olmayacak ama aynı tempo sürerse, kocan seni seksten soğutacak, cinsellik görev hanesine yazılacaktır. Her kişinin cinselliği kendine özgüdür. Kadın vardır, hayat boyu bir kere bile orgazm olamaz. Ama öylesi vardır ki her gün 2-3 orgazmla bile doymaz. Bu nedenle ortak değerlerinizi bulun, açılım yapın.

Sık ilişkinin zararı var mı?

23 yaşındayım. Penisimin boyu 7-8 santim. Acaba evlenince sorun olur mu? Bir de sık ilişkiye girmenin sakıncası olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, boyu konusunda bir üroloji uzmanına giderek görüş. Verdiğin sayı normaldir. Canın ve performansın ne kadarını taşıyorsa o kadar üstlenirsin.

Sevgilim hamile mi?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. İç çamaşırının üzerine boşaldım. Sperm çamaşırı aşıp vajinaya ulaşmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, hayır ulaşmadı.

Çok kan gelirmiş

25 yaşındayım. Nişanlımla sevişirken kan geldi. Nişanlım “Bozulsa çok kan gelirdi” dedi. Kanın çok mu gelmesi gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, bazen kan o kadar az gelir ki bir damla bile olmaz. Yani açık renkli, sulanmış olur. Bu nedenle kan miktarı ile kızlık zarının bozulmasının ölçümü yapılmaz. Sende de zedelenme olduğunu sanıyorum. Yırtılmış da olabilir.

Yırtıldı mı?

Kız arkadaşımla seviştik. Eve gittiğinde adet görmediği halde iç çamaşırında kan görmüş. Oysa ki ben cinsel organına dokunmadım. Acaba zarı yırtılmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, niçin yırtılsın? Tahrişlerden, hormonal dengesizlerden böyle şeyler olabilir. Zarın yırtılması için vajinanın girişi olan, 2-3 santimlik olan yerde dışarıdan bir cismin girip o kanalı zorlaması gerekir. Tabii dışarıdan girecek cismin yani penisin çapı önemli. Esnek ise kanamıyor.

Kız ilişkiyi istemiyor

22 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkiye girmek istemiyor. Onun için yapmadığım şey kalmadı. Daha ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, namuslu ve sorumlu olmalısın. İnsan haklarına, demokratik kurallara saygılı olmalısın. İki taraftan biri istemiyorsa zorlama olmaz. Kız doğru yolda. Hadi senin dediğin olsa ne güvence veriyorsun? Evlenecek misin yoksa bir süre sonra hadi bye bye mı diyeceksin?

Çocuğumuz olur mu?

20 yaşındayım. 4 aydır kız arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Dışarıya boşalıyorum. Evlenene kadar böyle ilişkiye girmemiz kıza zarar verir mi? İleride çocuğumuz olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, dışarıya boşalıyorum demen sürtünme mi? İşte bunu anlayamadım. Hangisi olursa olsun, kız arkadaşın zarar görmez.

Zevk alamaz oldum

25 yaşındayım. Ben sık sık kız arkadaşlarımla lişkiye giriyorum. Artık zevk alamıyorum. Ben istemesem bile kız arkadaşım sürekli ısrar ediyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, cinsellikten çabuk bıkmışsın. Kız arkadaşını da alıştırmışsın. O da senin peşini bırakmıyor. Bu durumda bir süre cinsel perhize girmeniz gerekiyor. Bu kızdan biraz uzak dur. O da kendi dengelerini kursun.

Sürekli seks düşünüyorum

42 yaşındayım, bekarım. Cinsel yönden doyumsuzum. Sürekli seks ve kadın düşünüyorum. Kendimi frenleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, çok kötü bir durum. Cinselliği bu kadar ilkel düzeye indirip ona göre programlamak zor ve olumsuz. Çünkü ruhuna hiç yer bırakmıyor. Bir kadınla sohbet, zamanı ve güzellikleri paylaşmak yok. Varsa seks, yoksa seks pek insan türüne yakışmıyor. Evlenirsen vay kadının haline. Bana göre hem irade hem tedavi.

Kız arkadaşım penisimden korkuyor

26 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye giremiyorum. Penisim büyük olduğu için çok korkuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki korkar. Zaten amatör bir kızın üzerine gitmek doğru değil. Onu cinselliğe karşı soğuk bir kadın durumuna düşürürsün. Ama evlenecekseniz o zaman iş başka. Bunun kurallarına göre bir çözüm buluruz. Keyfine göre bir davranış delikanlılığa yakışmaz.

Kızlık zarım yerinde mi?

22 yaşında kızım. 2 yıl önce başıma bir kaza geldi. O olaydan 2 hafta sonra doktor kızlık zarımın bozulmadığını ve ilk gece yüzde 50 kan geleceğini söyledi. Bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, doktor kız olduğunu söylemiş. Ben yeniden söylüyorum. Kafanı takıp boş yere ruh sağlığını bozma.

Kendimden tiksiniyorum

17 yaşındayım. Önceden sık mastürbasyon yapıyordum. Şimdi pek yapamıyorum. Mastürbasyon yaptıktan sonra kendimden tiksiniyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki yapacaksın yoksa kanalların tıkanır. Bunu haftada 1-2 kereye indirirsen oh ne âlâ.

GÜNÜN SÖZÜ

Mutluluk bankanızın sermayesi içinizdeki kasadadır. H.D.