Kaybolan yıllar

25 Şubat 2015, Çarşamba 05:00
AA

Flört etmek, sevgiyi paylaşmak, birine alışmak zaman alır. Ama yılları boşa geçirir, içinize kapanır, karşı cinse karşı soğukluk yaratırsanız hayatın tadı tuzu kalmaz. Eğer yılları yalnız geçirmişseniz artık harekete geçin. Bir an önce aşık olun, yuva kurun, çocuklarınız olsun ki mutluluğu yakalayın...

BÖYLE SORU YOK!

Volkan patlamıyor

21 yaşındayım. Düzenli bir ilişkim var. Yalnız partnerim benden şikayetçi. Çünkü benim makine çok geç işliyor ve volkan patlamıyor. Sizce bu durumun üstesinden nasıl gelebiliriz? RUMUZ: ÇILGINÇOCUK

CEVAP Değerli okurum, altın madeni arar gibi durmadan toprağı eşeliyor ama taş ve kumdan başka bir şey bulamıyorsun. Tarla erozyona uğruyor, üstelik de gıdasını, suyunu alamıyor. Aynı onun gibi kadın yavaş yavaş cinsellikten soğuyor. Burada vajina sanki dile gelmiş, mırıldanmaya başlamış. Senin yapacağın; öncelikle bu kızı oyalama. Hayalleriyle oynama. Bu sorun şartlanma ya da karşındakinden elektrik almamaya bağlıdır. Ciddi bir bozukluğu göstermez. Bir başkasıyla da sınava girer gibi deneme yapma. Beden ve ruh kilitlensin ki uçağın havalansın, rotanı bozma, toprağı fazla kazma.


Yarıda kalıyorum

20 yaşındayım, uzun boyluyum. 1 yıldır sertleşme sorunum var. Kimi partnerimle sorunsuzken kiminde ise hiç verim alamıyorum, yarıda kalıyoruz. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP Değerli okurum, diyorsun ki 18 yaşında bu işlere başladım. Demiyorsun ki uzun boyumun kurbanı oldum, kızları kolay kandırdım. Denklem bu, çözüm bana kaldı. Önce bilinçaltın seni suçluyor. İşin gücün bu mu? Bak herkes yol alıyor. Sen hayat ve kendi sorumluluklarında başarısız kalıyorsun. Olanlar seni ilgilendirmiyor, çünkü kadayıfın altı daha kızarmadı. Kızarmasını beklersen üstü de kuruyacak. Bu yaşta erken seçici olmuşsun. Bir süre sonra ya da evlendiğinde ilgin de geçici olacağa benzer. Kızlara ruhunla yaklaşmıyor, yaşananları analiz etmiyor, hayattan ders almıyorsun.

İlişkiden hiç keyif almıyorum


26 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Eşimle ilişkiye girdiğim zaman hiç zevk almıyorum. Zevk almadığım için de canım yanıyor. Psikolojim bozuldu, ne yapmalıyım? RUMUZ: S.Ç.

CEVAP Sevgili okurum, canının yanması önemli. Örneğin; midede gastrit, ülser olursa can yemeği çeker ama ‘karnımı ağrıtacak’ diye ya perhiz yaparsın ya da idareli yersin. 3 yıl evlilikte uzun süre niceleri aşklarını bile yıkayıp ütüleyip askıya alıyorlar. Mutlaka bir jinekoloğa gitmen gerekiyor, gittiğini de sanıyorum. Ancak organda yapısal özellikler olabilir. Bir de psikolojinin savunma mekanizmasından kaynaklanabilir. Bunlar iç dokuda spazmlar yaratabilir. İlişki hoyrat ve sert ise, bu da sorun çıkarabilir. Önce jinekoloğa git. Çözüm onlarla ilgili değilse, bir psikiyatri uzmanına merhaba de.

* * *

Temiz kalmak istedim

26 yaşındayım. Şimdiye kadar hiçbir kadınla ilişkiye girmedim, temiz kalmak istedim. İki haftada bir mastürbasyon yapıyorum. Sizce evlendiğim zaman isteksizlik yaşar mıyım?

CEVAP Değerli okurum, olabilir. 14-15 yaşından bu yana yani 10 yıldan fazla, sayısı az da olsa cinselliğin mastürbasyona programlanmış. Bunu aşman kolay değil. Zamanı gelince de karşı cinse yönelmek ruh sağlığımız için önemlidir. Bu yaştan sonra senin hemen ilk adımı atman ve olabilirse evlenmen gerekir. Çünkü evlilikte eşine alışana kadar belki bir zaman dilimine de ihtiyacın olabilir.

Fantezilerim bitmiyor

18 yaşındayım. Ben kendimden yaşça büyük kadınlara karşı fanteziler kuruyorum. Bu kadınlar genelde 35-53 yaşları arasında. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP Değerli okurum, davul bile denge dengine.

Nasıl anlarım?

17 yaşındayım. Hiçbir kızla ilişkim olmadı. Böyle bir deneyimi yaşamak istiyorum ama kızın ilişkiyi isteyip istemediğini nasıl öğreneceğim?

CEVAP Sevgili okurum, büyüdüğün zaman öğreneceksin. 18 yaşında alfabeden başlayacaksın. Sanırım 20 yaşına kadar bu işin teorik ustası olacaksın. Geri kalan 50-60 yılı da en iyi şekilde kullanacaksın. Acelen ne be!..

Hemen boşalıyorum

18 yaşındayım. Cinsel isteğim en üstlerde. Bacak fetişisti olduğum için bacak görünce hemen boşalıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP Sevgili okurum, iradenin güçlenmesi için antrenmanlar yapacaksın. Odanın dört bir duvarına yüzlerce bacak resmi asacaksın. Göre göre alışacaksın. Günün birinde miden bile bulanabilir. Ama bir sorun var. Odana annen girebilir. Ne olur ne olmaz, orasını Allah bilir.

3 gün önce mi diktireyim?

24 yaşındayım, nişanlımdan ayrıldım ama yakında başka biriyle evleneceğim. Ben kızlığımı kaybettim ve diktirmek istiyorum. Düğünden 3 gün önce diktirirsem kan geleceğini söylüyorlar. Bu doğru mu?

CEVAP Sevgili okurum, baştan sona yeniden kızlık zarı yaratabilecek bir operasyon mümkün. Ama bu da hem para hem de sağlık bakımından seni bir hayli sarsar. Şimdiden kaygılanmak yerine işi oluruna bıraksan daha iyi olmaz mı?

Bozulmuş olabilir mi?


23 yaşındayım ve 2 ay sonra evleneceğim. 3 yıl önce mastürbasyon yaparken kan gelmişti. Ama o günlerde adet görmüştüm. Adetimin son günleriydi ve az kan geliyordu. Acaba kızlık zarım bozulmuş mudur?

CEVAP Değerli okurum, kızlık zarın yerinde duruyor. Bir olasılıkla esnek.

Hamile miyim?

Nişanlımla ilişkiye girdik. İlk başlarda o korunuyordu, sorun yoktu. Daha sonra ben doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. İlişkiye girdik, vajinama boşaldı. Hamile olabilir miyim?

CEVAP Değerli okurum, belki olabilir.

Çocuğum düşer mi?


26 yaşındayım, 2.5 aylık hamileyim. Eşimle ilişkiye girdiğimde çocuğumun düşmesinden korkuyorum. İlişkide bazı pozisyonlarda karnımda bir acı duyuyorum. Çocuğumun düşme gibi bir ihtimali olur mu?

CEVAP Değerli okurum, genellikle olmaz. Yumuşak ilişki, doğuma 1.5 ay kala tam perhiz. Şimdi ki her şeyiyle yarım perhiz. Doğumdan sonra tam perhiz. Bunu yaptığınızda hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Gebelik riski var mı?

Adet döneminin beşinci gününde ilişkiye girince hamilelik riski var mıdır? Adetimin bitmesinden bir gün sonra ilişkiye girdim. Korunmadım. Acaba hamile miyim?

CEVAP Sevgili okurum, büyük ihtimalle bir şey olmadı.

Orgazm olamıyorum

24 yaşında kadınım, 2 yıldır düzenli bir seks hayatım var ama orgazm olamıyorum. Erkek arkadaşım da bu durumu anlıyor ve çok üzülüyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP Sevgili yavrum, kadınlar, kızlar genellikle böyle. Bu konunun şu an kesin tedavisi yok. Belki bir profesyonel yardım almanın yararını görürsün. Size teknik ve fizyoloji öğretilir.

Neden kan sonra geldi?

26 yaşında kızım. Nişanlım 30 yaşında. İkimiz de ilk cinsel deneyimimizi yaşadık. Kanama olmadı, esnek olduğunu düşünüp umursamadım. Ama 10’uncu gün kan geldi. Neden ilk gün değil de 10 gün sonra bu kanama oldu.

CEVAP Değerli okurum, oluyor böyle. O gün kızın biraz kasılması, hareket açısının değişmesi, basıncın etkisiyle bir şeyler oluyor. Sonunda doku bu. Kanamış. Aklından da silmen için güzel bir fırsat. Daha ne istiyorsun? Hadi kolay gelsin.

GÜNÜN SÖZÜ


Arkaya bakmadan hep öne bakmak, kendinden kaçmaktır. H.D.

 

14