Once ruhunu kesfet...

25 Ağustos 2014, Pazartesi 05:00
AA

Kadınların cinsellik konusunda tedirgin olmaları normal. Çünkü aile ve toplum baskısı altındalar. Bu yüzden nişanlınıza, eşinize kızmayın, darılmayın. Onu yavaş yavaş hazırlayın, gerekirse birkaç gün bekleyin. Kadının önce kalbini sonra bedenini keşfedin. Romantik olun ki sorun çıkmasın...

Boyu yeterli mi?

17 yaşındayım. Cinsel organımın boyu 6-7 santim. Bu yaşa göre uygun mu? Acaba büyütmek için krem ya da başka bir şey var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım penisinin sönük boyundan söz ediyorsun. Ereksiyon halini ölç, bana bildir. Ne yapacağını sana söyleyeyim.

Kız mıyım?

20 yaşında kızım. Nişanlımla ilişkiye girdik, çok acı çektim. Benden kan gelmedi. Acaba o gün kızlık zarım bozulmuş mudur? 1 aydır ilişkiye giriyoruz, kan gelmiyor. Ben kız mıyım, değil miyim? Nişanlımın ailesi kanlı bezi görmek istiyor. Nişanlım “Sorun etme” diyor ama ben çok üzülüyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, uzaktan karar veremiyorum. Ama sen şanslısın. Öyle bir nişanlıya sahipsin ki başın derde girmeyecek. Bu nedenle hiçbir şey olmamış gibi gerdek gecesini bekleyin. Ola ki kanayacağı tutar. Ya da kanamaz. El aleme de çarşaf gösterme töresi artık bitsin.

Başarısız oldum

25 yaşındayım. Daha önce 5 kez birliktelik yaşadım. Ama başarısız oldum. Normalde mastürbasyon yaparken ereksiyon oluyorum. Sorunum psikolojik mi yoksa çok heyecanlandığım için mi olmuyor?

CEVAP

Değerli okurum, heyecanlandığın için oluyor. Heyecanın kökeni de psikolojik. Olumlu koşullarda ve bir kişiyle uzun süreli, güvenli ortamda sık sık buluştuğunda sorun çözülecek

İlişkide çok erken boşalıyorum

18 yaşındayım ve erken boşalıyorum. Mastürbasyon yaparken çok geç boşalıyorum. Bunalıma girmek üzereyim. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, heyecandan. Evlendiğinde her şey düzelecek. Düzelmezse tedavi edilecek. Yani bir yandan mastürbasyon, bir yandan cinsel birleşme. Bolluk içinde bir düzende yaşıyorsun. Sonradan önüne ödenecek faturalar çıkmasın, benden söylemesi.

Hangisine inanacağız?

20 yaşındayım. Kimileri “Adetliyken hamile kalınmaz” diyor. Kimileri de “Gebelik ihtimali çok az” diyor. Hangisine inanacağız?

CEVAP

Değerli okurum, birinciye inanman doğrudur.

Neden boşalamıyorum?

17 yaşındayım ve bugüne kadar mastürbasyon yapmayı denedim, boşalmadım. Sizce neden?

CEVAP

Değerli okurum, bir üroloji uzmanına giderek, gerekirse bazı incelemeler yaptır. Bunun bir adı konulsun. Uzaktan yanılgıya düşmeyelim.

Karım doymak bilmiyor

27 yaşındayım. Karımla ilişkiye giriyoruz, ben boşalıyorum. Ama eşim doymuyor, gecede 5-6 defa birleşme yapıyoruz. Bunun zararı olur mu? İleride benim kuş ölür mü?

CEVAP

Değerli okurum, senin kuş ölmese bile yorulur. Kuşu da yoran beyin ve ruhtur. Nasıl zamanla mide genişler, insan obur olur. Ama bir süre sonra önüne konan yemeği de yemek istemez, işte öyle olacak. Eşinin tedavi amaçlı bazı yöntemleri öğrenmesi, bunun normal sınırlara çekilmesi gerek. İkiniz el ele bir uzmana giderek derdinizi dökün. Çözüm yolu arayın.

Kızı nasıl etkisiz hale getiririm?

18 yaşındayım, 2 aylık bir beraberliğim var. Kız arkadaşım sürekli öpüşmek ve ilişkiye girmek istiyor. Ama ben pek taraftar değilim. Çünkü kızlık zarı yırtılabilir, kız üzerime kalabilir. Sevgilimi nasıl etkisiz hale getirebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, kaçacaksın gibi geliyor bana. Çünkü bu ısrara bir yere kadar dayanırsın. Bir gün senin iraden de pes edebilir. Bir coşku anı yaşanabilir. Artık burada suçlu aranmaz, olan olmuştur. Kız üstüne kalmasa bile, kızlığının bozulmasının sebebi niye sen olasın ki? Niye o manevi vebali yüklenesin ki? Sen bilirsin.

İlk gece ne yapacağız?

24 yaşındayım. 10 aydır nişanlıyım. Nişanlımın ilk gece korkusu var. Bana yol gösterir misiniz?.

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadın, kız nişanlın gibi. Aşılacak bunlar. Ne var ki zor aşılacak. Sen sabırlı olacaksın. Ama hep onun dediğine bırakmayacaksın. Bütün bunlar evlilik koşullarında olur. Belki bir süre ilk gece sorunu yaşayacaksın. Kadının vajinismussa onu biz çözeceğiz. Şimdilik yumuşak ve sabırlı bir geçiş süreci dilerim. Beklemede kalın.

Orgazm olamıyorum

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşım beni mutlu etmek için elinden geleni yapıyor. Zevk alıyorum ama orgazm olmuyorum. Ne yapalım?

CEVAP

Sevgili okurum, bekleyeceksin, olgunlaşacaksın. Acaba orgazm olacak mıyım gibi önyargıları aklından çıkaracaksın. Orgazm olma tekniklerini ikiniz de öğreneceksiniz, her şey yoluna girecek. Bir yandan da evli değilsiniz ki bir doktora gidip bunun çaresini arayasınız.

Ne zaman otobüse binsem...

Ne zaman otobüse binsem benim kuş hareketleniyor. Yolculuk bitene kadar da sertleşmiş halde kalıyor. Ne otobüs fantezim ne de hayalim var. Yardım edin. RUMUZ: BİTMEZ YOL

CEVAP

Değerli okurum, otobüs otobüs değil, mübarek sanki titreşimli masaj aleti. Gözler bu masaja kendi mesajlarıyla yardım ediyor. Mesajlar beyne, fantezi deresi gibi akıyor. Evdeki monotonluktan bıkmış organ yani senin kuş! hem özgür hem de çeşitli yemler ortamında şakıyor da şakıyor, susmak bilmiyor. Bir de başka mekanizma var. Otobüsteki titreşimler penisi harekete geçiriyor, kan pompalıyor. Bu nedenle uçak, otobüs, arabadaki statik elektriklerin de rolü oluyor. Şikayetçiysen otobüse binme, değilsen inme diyorum.

Cinsellikten zevk almaz oldum

22 yaşındayım, çok ilişkiye girdim. İlişkide boşalamıyorum. Doktora ve psikoloğa gittim, derdime çare bulamadım. Cinsellikten artık zevk almıyorum. Ama mastürbasyon yapınca 5 dakikada boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, soğukta açık gezme, üşürsün. Abur cubur yeme mide fesadına uğrarsın. Mikroba bulaşırsan hasta olursun. Kısaca ‘yenilen hurmalarla tırmalama’ kuralı burada tam geçerlidir. Mastürbasyona alışanlar 14-15’inden sonra ruhlarını ve bedenlerini cinselliğe feda ederlerse ve mastürbasyona bağımlı kalırlarsa sonuç bu olur. Yani ruh yani duygular illa ki şartlandığı şeyi ister. Ey gençler, hayatınızı mastürbasyona mahkum ederseniz yalnız kendinizin değil, gelecekte eşinizin de hakkını yersiniz. Bazı yöntemlerle bu sorunun tedavisi mümkün. Ancak evli olmak şartı gerekli. Çünkü yöntem o ilişki demetinin içinde saklı.

Eğrilik yüzünden sıkıntıdayım

60 yaşındayım, cinsel organımda aşağı doğru eğrilik var. İlişkide acı ve zorluk hissediyorum. Bu durum 3 aydır sürüyor. Nedeni nedir, çaresi var mı?

CEVAP

Hasan Beyler, Hüseyin Amcalar geçmiş olsun. Bu yaşta böyle şeyler olabiliyor. Sen değerli okurum, şu kadere bak. Çocukları büyüttün, artık yatak odana dalmıyorlar. Emekli maaşın da yemeğin, yani hayatın sosu gibi. “Tam rahat edeceğim” dediğin günler şu talihsizliğe, organa bak. 40 yıl doğru dürüst çalış, kadayıfın altı kızarıp yeneceği sırada kıvrıl yat! Aslında buna kıvrılmak değil de kırılmak denir. Peyroni denilen penisin içindeki sünger dokuda oluşan nesne nedeniyle eğrildi. Haklısın, hem zordur hem de acılı. Bu durumda kadının içi burkulur, senin de kanına dokunur. Bu soruna genellikle ameliyatla çare bulunur. Bir üroloji uzmanı sana yardım edecek, onu bulmak da sana düşecek.

GÜNÜN SÖZÜ

Her türlü gücün yansıdığı bir ayna vardır. Karar için aynaya değişik açılardan bakmalısınız. H.D.

14