Payınıza düşeni alın

08 Ağustos 2014, Cuma 05:00
AA

Cinsel ilişkilerde çift birbirinin isteklerine kulak vermeli. Çünkü bu işi pasta kapma savaşı gibi düşünün. Bir taraf, kendi duygularını bastırır, diğerine öncelik verirse mutsuzluğa sürüklenebilir. İlişkiden her iki eş payına düşeni alsın ki yatak odasında kabus görmeyin

Mastürbasyon yapmak istemiyorum

Son zamanlarda çok fazla mastürbasyon yapıyorum. Yapmayı istemiyorum ama kendimi frenleyemiyorum. Başıma ağrılar giriyor. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, yor kendini. Zor işlere gir. Einstein’ın formülünü çözmeye çalış. Bir buluş için kolları sıva. Spor yap. Beynin pırıl pırıl aydınlansın. Cinselliğe az zaman kalsın.

Penis boyum yeterli mi?

17 yaşındayım. 90 kiloyum. Penisim ereksiyon halinde 12 santim. Sizce boyu iyi mi? Bir de bu durumun kilo ile ilgisi varmış, doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, boyu iyi. Kasık yağları penisi biraz yuttuğundan kilo ile ilgisi var. Zayıfla.

Kızla konuşunca akıntı geliyor

26 yaşındayım. Ne zaman kız arkadaşımla telefonda konuşsam penisim sertleşiyor, akıntı geliyor. Bu zevk suyu mu yoksa meni mi? Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, gelen zevk suyu olduğu için olumsuz anlamı yok. Cinsel coşkudur ve gençlerde görüleür. İşin doğası böyle. Ne yapalım, her şey zamanla yerine oturacak. Sen kafana takma. Ama kendini frenlemeyi öğren.

Sevgilim yerinden kıpırdamıyor bile...

Sevişirken ereksiyon olamıyorum. Sevgilim kıpırdamıyor bile. Ayrılmak istiyorum ama olmuyor. İleride onunla evlenirsem yine aynı sorunlar devam eder mi?

CEVAP

Sevgili okurum, etmez. Şimdi ya da daha sonra bu sorun düzelecek. Ama yanlış sende başlıyor. Her şeyi onun için yapıyorsan olmaz. Bu pasta kapma yarışıdır. Tüm pastayı sevgilinin üzerine sürersen sen pastadan nasibini alamazsın. Ayrıca şahlanan at her zaman dizginlenmez. Yüzde 50’si partnerinden yana yüzde 50’si senden yana olsun ki şahlanan atını küstürme.

Hemen orgazm oluyorum

22 yaşındayım. 30-35 yaşındaki kadınlar çekici geliyor. Hepsiyle sevişme istiyorum. Bazılarıyla bakışıyorum, o zaman bile orgazm oluyorum. Psikolojim bozuk mu? Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojini düzeltmen gerekir. Arabanın dingili ya da direksiyonu bozulmuşsa ve senin de ne yapman gerekirse onu yapacaksın. Yanlış yola çıkmayacaksın. Bakarken bile orgazm olduğun o kadınlarla beraber olsan 10 saniye sonra işin bittiğinde kadın seni tekmeyle dışarı atar. Oyunu kuralına göre oynayın. Beğenine karışmıyorum o sana ait. Ama yürüyeceğin yolun projesi de bana ait.

Ya yanlış yaparsam...

18 yaşındayım. İlk defa bir kızla ilişkiye gireceğim. Bu yüzden korkuyorum. İlişki sırasında yanlış bir şey yaparsam diye endişeleniyorum. Bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, ben de korkuyorum. Ne yapacağını bilmediğinden değil. Başına belalar gelebileceğinden. Ayrıca bilmediğin şeyi genç bir kızın üzerinde denemek sana yakışır mı? Daha yeni çocukluktan kurtuldun. Biraz sabırlı olmayı öğren, bekle. Bu konuda bilgiler edin. Sonra sefere çıkarsın.

Hap kullansam olur mu?

Erken boşalma sorunum var. 2 dakika bile olmadan hemen boşalıyorum. Hap ya da geciktirici kullansam geçer mi?

CEVAP

Değerli okurum, gerçek ilacını ve yöntemini bulursan geçer.

İlişkiye girmek istiyorum ama korkuyorum

18 yaşındayım. Ben kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Ama korkuyorum. Çünkü penisim küçük. Bunalıma girdim. Penisimin boyu 11 santim. Büyütücü de denedim ama olmadı. Başka çaresi var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, penisinin boyu değil, yaşın küçük. Nereye koşuyorsun? Biraz daha olgunlaş ki o küçük dediğin şeyi ruhunun büyüklüğü ile tedavi edersin. O sana yeter.

Sorun yaratır mı?

17 yaşındayım, sevgilimle haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. Bu bir sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, yaratmış bile. Bir periyoda bindirmişsiniz işi. Bir gün kız arkadaşın gittiğinde yani ayrıldığınızda yine canın çekecek, deli gönül bir başkasını arzu edecek. Ula kıyım makinesi mi olacaksın? O kızların bir kısmı da senin arkadaşın, kardeşin, öyle gör.

Her gün yapıyorum

14 yaşındayım ve her gün mastürbasyon yapıyorum. Penisimde sola doğru eğrilik var. Bunu babama da söyleyemiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, mastürbasyonu azalt. Babanın yapacağı bir şey yok. Eğrilik birleşmeye zarar verecek türde ise ameliyatla düzeltilir.

Başka kızlara gider mi?

7 aydır erkek arkadaşım var. Birlikte olmak istiyor ama izin vermiyorum. Başkalarına giderse diye korkuyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, girmişsin sıraya. Gişe önüne geldiğinde senin de biletin kesilecek, klasik ama o filmi mutlaka izleyeceksin. Filmde dram öğeleri hakim. Ama başında kahkahalı, övgülü, neşeli tuzaklar da var. Bunlar filme konsantre olma sahneleri. Sonunda sosyal genetik olarak kemiklerine işlemiş dram başlayacak. İşte hayatının filmi bu. Sevgiline istediğini versen, ayaklarına kapansan, gidecek olan evlensen de, köle olsan da gider. ‘Alışmış kudurmuştan beter’ sözü burada da geçer. Gitmeyen ise, elimdeki şu helvayı nasıl kıvamına getireceğim diye ter üzerine ter döker.

Dizimin ağrısı mastürbasyondan mı?

16 yaşındayım, 3 yıldır günde 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Bırakmayı denesem de olmuyor. 1.5 yıldır sol dizimde ağırlar var. Şimdi tedavi görüyorum. Acaba bu durumun mastürbasyonla ilgisi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, önce dizinin mastürbasyondan kaynaklandığını, sonra günde 2 kere mastürbasyon olayını unut. Diyelim ki kişi obez, doktor kalbine, tansiyonuna bakmadan ve onu muayene etmeden önce “Rejim yap” der. Her sağlık sorununda bu iki sözcük mutlaka kullanılır. Şunu yap ya da bunu yapma gibi. İşte senin ilk takıldığın engel bu. Çünkü kim anlar, kim dinler. Biz ne desek boş. Örneğin; alkol, sigara, kumar bağımlılıklarında da bu böyledir. Bağımlılar hastanede tedavi olduktan sonra bile, bir süre sonra eski alışkanlıklarına dönerler. Sen, aslan olma yolundayken uyuz kediye dönüşmeye aday çocuğum. Şu mastürbasyonu haftada 2-3’e indir. Kendi üzerine düşeni yap, sonrasını bana bırak.

Ya karımın canını yakarsam...

2 hafta sonra düğünüm var. İlk gece eşime nasıl yaklaşacağım konusunda internette araştırma yaptım. Ama yine de endişelerim var. Ya erken boşalırsam, ya eşimi tatmin edemezsem ya da çok fazla canını yakarsam diye korkuyorum. Sizin önerileriniz nelerdir?

CEVAP

Değerli okurum, internette resmi web sitemde bu konuyu yazdım. Zahmet edip başka yerlerde araştırma yapmışsın. Ama sanırım beni gözden kaçırmışsın. Bu konuları internetteki televizyonumda da izleyebilirsiniz. Ancak sizlerle iletişimi birebir bu sayfadan kuruyorum. Diğer kanallardan yolladığınız sorulara yanıt vermiyorum. Gözünüzü seveyim, yanlış bilgiler almayın. Benim de işimi zorlaştırmayın. Sorunun yanıtı hem uzun hem de binlerce yıldır yenilen bir yemek bu. Ne var ki tuzun kokmasın ve ortada bir yamukluk olmasın.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayal aşka kapılarını açar, mutluluk kapının ardından bakar. H.D.

13