Ruhunuz yara alırsa...

26 Mart 2015, Perşembe 05:00
AA

Evliliklerde önce sevgi, saygı sonra da cinsellik gelir. Burada iki tarafa da görev düşüyor. Saymadığınız, kırdığınız, sürekli ruhunu yaraladığınız biriyle yatakta mutluluk aramayın. Çünkü onun yaralanan ruhu bedenini de etkiler, ilişki tatsızlaşır...

BÖYLE SORU YOK!

Tecrübesizlik sorun olur mu?


20 yaşında kızım ve erkek arkadaşımla ilişkiye girmek istiyoruz. Tecrübesizliğim sorun olur mu ve kızlığım bozulur mu?

CEVAP Sevgili okurum, tecrübesizlik çok sorun yaratır. İki acemi boksörü çıkaralım ringe. Seyreyle komediyi. Görüntü komik mi komik!!! Her şey erkeklik adına ve şanına uygun olsun diye kale duvarlarına hücüm eden askerler gibi olmasın. Arapların “Yavaş yavaş” diye bir lafı vardır. İyi de usülüne uygun balık yemeyi ya da bisiklete binmeyi kaç günde öğrenirsiniz? Kaldı ki ilişkinin sonrası da var. Kızlığın bozulma oranı biraz erkeğe bağlı olmak üzere yüzde 70’tir. Erkek becerikli, yapısı ve tarzı uygunsa bu oran yüzde 50’ye düşer. Neyse oran düşse de siz tuzağa düşmeyin derim.


Neden sertleşmiyor?

26 yaşındayım, günde 3 kere mastürbasyon yapıyorum. 2-3 gündür cinsel organım sertleşmiyor. Sigara, içki içmem. Sadece gazlı içecek tüketiyorum. Acaba sorunum nedir?

CEVAP Organ ve ruh yoruldu değerli okurum. Sen metal yorgunluğu nedir bilir misin? Demir, çelik gibi en sert maddeler bile aşırı kullanmaktan metal yorgunluğuna girerler. Örneğin; uçan uçak bu yüzden sorun yaratır. Demir, çelik yoruluyorsa, yorulup erozyona uğruyorsa neden insanlarda olmasın? Organ bir süre dinlenmeye geçmiş ve ilişkiye ara vermiş. Oysa 40’lı, 50’li yaşlarda benzer tempoyla gidersen bu sefer dinlenmesi bir yana, onu tornadan da geçirsen sorun yaşarsın. Sonra da “Aman doktor, canım doktor, buna bir çare” diye doktor doktor koşarsın. İşte geldin kapıma. Koy bu önerimi aklına. Gaza az bas, mastürbasyonu da tavana as.

Kız korkudan bayıldı

20 yaşındayım, cinsel organım çok büyük. Kız arkadaşım görünce korkudan bayılıyor. Ne yapacağım?

CEVAP Değerli okurum, büyüklük özentilerine, büyüklüğün sakıncalarını yıllardır anlatıyorum. Bugün görüyorum ki sözlerimi sizler kanıtlıyorsunuz. Pek çok kız ilişkide küçüğünden bile korkuyor. Bir de yemeğe kaşıkla değil, kepçeyle oturduğunuzu düşünün. Bizim okurlarımızdan kimileri de kendi organlarına traktör diyor. Bu şuna benzer. Asfaltta traktörle giderseniz yanınızdan taksilerin vın vın diye geçtiğini görürsünüz. Al büyüğünü, ver hayatın mutluluğunu... Bunu ister misiniz? Son söz: Küçültülmediği için idareli kullan.

* * * *

Zevk almıyorum

35 yaşında, 18 yıldır evli kadınım. 6 yıldır eşimden zevk almıyorum. Eşimin bir sorunu yok. İlk yıllarda eşim şiddet uygulardı. Acaba bu sorunun sebebi şiddet olabilir mi?

CEVAP Değerli okurum, ruh incindi mi, beden taş kesilir. Bedeni, midemiz, soğuk, sıcak, yaşamın zorlukları, stres, yorgunluk, korku vepanik gibi nedenler olumsuz etkiler. Eşin sana şiddet uygulamasaydı da bu tür şikayetlerinin olabilirdi. Evlilik yürüyecekse yaşananları unutursan kendine iyilik yaparsın. Eşinin de bu duyguları unutturması için çok sıcak olması ve önce ruhunu okşaması gerekir. Yapar mı bilmem?

İlişkiye girmek istiyorum ama...

18 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girmek istiyorum ama o korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, bekle. Erken azıyorsunuz. Bu ülkeyi başka bir ülke mi sanıyorsunuz? Her taş yerinde ağırdır. Her olay da yaşandığı ülkenin sosyal değerleriyle ölçülür. Beklemede kal. Duygusal ilişkiler insan ruhunu daha çok besler. Önce buna alışır.

İlişkimiz çok düzensiz

32 yaşındayım. 3 yıllık evliyim ve 1 çocuğum var. Evlenmeden 1 ay önce annemi kaybettim. Depresyona girdim. Eşimde erken boşalma başladı. Çocuk olduktan sonra ilişkimiz kötüleşti. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Sevgili okurum, uzmana gitmelisin. Tedavi edilebiliyor. Bu durumu dert etme.

Zar kendini tamir mi etti?

4 yıl önce ilişkiye girdim, benden kan geldi. Doktora gittim “Kızlığın yerinde duruyor ama biraz yırtılmış” dedi. Ben nişanlıyım, 6 ay sonra evleneceğim. İlk gece kan gelir mi? Acaba kızlık zarının kapanma ihtimali olabilir mi?

CEVAP Değerli okurum, kapanma ihtimali olmaz ama kan gelebilir. Bunun da oranı yüzde 50’dir. Her iki sonuca da hazırlıklı ol. Birçok kızlık zarının esnek olduğunu biliyoruz.

Hamile kadınla ilişkiye girilir mi?


Biz iki arkadaşız. Bir kadın hamile kaldığında onunla yeniden ilişkiye girilir mi? Biz bunu merak ediyoruz. İlişkiye girilirse sorun çıkar mı?

CEVAP Değerli okurlarım, doğuma 1.5 ay kalana kadar ilişkiye girilir. Ama dikkat edilir. Bunları zamanı gelince öğrenirsiniz. Şimdiden bu işlere neden kafa yoruyorsunuz? Mastürbasyonu, aşkları ve sevgililerinizi anladım. Bu gebelikten size ne?

Büyütücü işe yarar mı?

21 yaşındayım. Penisim 7 santim. 6 yıldır tedavi görüyorum, gelişme yok. Ne olur yardım edin. Büyütücü haplar işe yarar mı?

CEVAP Değerli okurum, büyütücü haplar işe yaramıyor. Olayın derinini, nedenini bilmiyorum. Gittiğin uzman ne dediyse onun sözlerine uy. İçinize sindiremedinse bir başka üroloji ve de endokrinoloji uzmanına başvur. Bir çözüm önerecektir.

Vakum kullansam...

28 yaşındayım. Penisim 9 santim, normal mi? Büyütücü vakum veya hap kullanmak istiyorum. Acaba büyür mü?

CEVAP Değerli okurum, penisinin boyu (şişman değilsen) evliliğini, cinselliğini idare edebilir diyor tıp. Vakumla, ilaçlarla, haplarla büyümez.

Kızlığım bozulmuş mudur?


Bir yıl önce kızlığım bozuldu. Kan gelip gelmediğini anlamadım, çünkü adet dönemimdi. İlişkimiz sürüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili yavrum, olan olmuş gözüküyor. Yırtılma varsa ve çözümünü istersen evliliği bekle. Değilse kabullen. Ruhunun ve beyninin kararlarıyla hareket et.

Ya dalga geçerlerse?


Penisim 12 santim. İlişkiye girmek istiyorum ama dalga geçerlese? Bana yardım edin.

CEVAP Değerli okurum, tıbba göre normal. Kimine küçük gelebilir. Tıbbın normal dediği ölçüye başkaları ne derse desin, organın sahibi sensin.

Artık kimseyle yakınlaşamıyorum

26 yaşında kızım, 3 yıllık çok güzel bir ilişkim vardı, bitti. Kimseyle beraber olmak istemiyorum ve bütün erkeklerden kaçıyorum. Kendi kendimi tatmin ediyorum. Bunun ileride yani evlendiğim zaman sorun olmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, bir süre daha alıştığın yola devam. O sorun değil. Yaşadığın ruhsal durum ayrılık sendromuna girer. Zaman en iyi ilaç olacak. Beyin yeni bir koşullanmaya hazırlanana kadar bazı acılar, bazı sancılar yaşayacak ya da yaşatacak. Birçok gencin başına gelenlerden birini dile getiriyorsun. Ben ortada bir sorun görmedim. Keyfine bak.

GÜNÜN SÖZÜ

Bir doğru için yalan söylediğinde o söz belki senin hayatını kurtarabilir ama yaşam boyu yakanda bir rozet gibi kalır. H.D.

 

14