Sayı ne işe yarar?

29 Nisan 2010, Perşembe 05:00
AA

Erkeklerin çoğu aklını ya penis boyuna ya da cinsel ilişki veya mastürbasyon sayısına takıyor, kendini sürekli arkadaşlarıyla kıyaslıyor. Beyler, dilin kemiği yok, herkes bir şeyler söylüyor ama ‘Söylenenler ne kadar doğru?’ diye hiç sorgulamıyorsunuz. Unutmayın, sayı işe yaramaz. Önemli olan yaşadıklarınızdan zevk almak, doyuma ulaşmak.

Arkadaşım bir saatte 8 kez boşalıyormuş

26 yaşındayım. Bir arkadaşım 1 saat içinde mastürbasyon yaparak 8 kez boşaldığını söylüyor. Normal zamanda da 5 kez boşalıyormuş. Acaba ona inanmalı mıyım? Bana sorarsanız 5 bile çok duruyor. Arkadaşım da yalan söylemez. Siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP Değerli okurum, yalan söylüyorsa ne yazar, doğru söylüyorsa ne yazar? Nobel ödülünü kazanacak bir buluş mu yapmış? Ya da olimpiyatlarda altın madalya kazanacak bir performans mı sergilemiş? Neyi doğru ölçmüş, neyi yanlış ölçmüşse kendine. Sekizse 8 yapsın. Mide fesadı gibi cinsel fesada uğrasın. Önüne konulan faturayı da kendi ödesin. Sen kendine bak. Arkadaşlığını sürdür ama asla o sayılara özenme. Dahası sana inanırsa bu sayıyı azaltsın ya da tedavi olsun.

Neden orgazm olamıyorum?

20 yaşında bir genç kızım. Erkek arkadaşımla haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. İlişki sırasında ön sevişme ve yeterli zamanımız olmasına rağmen ben orgazm olamıyorum.

CEVAP Sevgili okurum, kadınların orgazmı gerçekten büyük bir sorun. Pek çok neden bunu engelliyor. En azından vajinanın organik dokusu çoğu kişide duyarlı değil. Ama klitoris var. Yani sen biraz rahatla, ön yargıdan kurtul. Partnerin de bu işte usta ve seni heyecanlandıran biriyse yollar açıldı demektir. Bu konularda bilgilenin, okuyun ve öğrenin.

17 yaşında prostat olur mu?

17 yaşında bir gencim. Sorunum idrarımı yaparken zorlanmam. Bu yaşta prostat olur mu? Belirtisi var mıdır? Çok merak ediyorum.

CEVAP Değerli okurum, bir üroloji uzmanına gideceksin. Önce idrar tahlili ardından da ultrason incelemesinden geçtikten sonra teşhis konulacak. Sorunun çözülecek, korkma.

Devamı 2. sayfada...

Bizim muhtar 5 yapıyormuş ben ise 1’de kalıyorum

Çalıştığım yerde muhtar diye bir arkadaşım var. O günde 5 kez yaparken ben sadece bir kez yapabiliyorum. Acaba neden böyle? Cinslerim mi karışıyor? RUMUZ: DERTLİ ABOS

CEVAP Dertli Abos, atma babos, atma. Atma ve attırma. Atanlara da aldırma. Arkadaşın muhtara (!) kanma. Kendini yarım erkek sanma. Ve oğlum, cinsini karıştırıp o ateşte yanma. Sana bu öğütleri baban bile vermez. Hele bir anlasa niyetini, sana öyle bir ders verir ki Allah yarattı demez! Abos, in misin, cin misin, nesin? Nerelisin, ne yer, ne içersin? Bana ve başkalarına da abosluk yapma, işine bak. Kafayı üşütme, başına örgü bir takke tak. Aman, muhtara dikkat et. Bana niyeti bozuk geldi. Seni saf belledi. Hadi Abosum, benim iyi okurum, işine sarıl, muhtarla aranı boz, ona darıl.

Bedelli askerliği bekliyorum ama sıkıntıdan kuşum tüy döküyor

32 yaşında, yağız bir Anadolu delikanlısıyım. Henüz askere gitmedim, aklım bedelli askerliğin çıkmasına takılı. İlişkinin en heyecanlı yerinde aklıma takılıyor, benim kuş tüy dökmeye başlıyor. Bu konuda ne yapabilirim? RUMUZ: YAĞIZ DELİKANLI

CEVAP Ne delikanlısı be! Ne yağız Anadolu genci ya!!! Sen nereden gelip nereye gidiyorsun? Bak bana nasıl tüyo veriyorsun? “Haydar Hocam ben paralı bir ailenin oğluyum, ne Batılı ne Doğulu’yum, rahatlığın, keyfin olduğu her yer benim vatanım. Ben parayla yatarım, parayla kalkarım. Herkes asker olsun ama benim keyfim bozulmasın, kahramanlık yok benim özümde. Hep güzel kadınlar ve lüks hayat tüter gözümde. Ben bu görevden kaçarım. Çıkarlarım uğruna gözümü dört açarım. “Hayali bile kuşun tüyünü döküyor. Beni ürkütüyor” diyorsun. Eğer böyleyse Haydar Hocan da senin yüzüne tükürüyor.

Devamı 3. sayfada...

Mastürbasyonun zararı olur mu?

16 yaşındayım. Günde 5-6 defa mastürbasyon yapıyorum. Yine de kızları görünce kendimi tutamıyorum. Ben çok mu mastürbasyon yapıyorum? Bana zararı olur mu?

CEVAP Sevgili okurum, olur. Fazla yapıyorsun. Zaten iraden felç olmuş. Ruhunu da mastürbasyona şartlarsan, evlendiğinde, eşin yatak odasında seni beklerken, ondan gizli mastürbasyon fırsatı ararsın. Böylece işe yaramaz duruma gelir, çöp sepetine bile atılırsın. Her şeyinizi iyi, düzenli ve geleceğe yönelik yönde kullanın. Önce aklınızı, mesleğinizi arada bir de cinselliğinizi.

Cinsel organım ereksiyon halinde

23 yaşındayım. O çok bilinen sertleşme ilaçlarından aldım ama bağışıklık sistemim değişti. İshal oldum, 2 gündür cinsel organım ereksiyon halinde. Ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, söylediğin ilaçlarla penisinin iki gün süreyle ereksiyon halinde kalmasının bir bağlantısı yok. Yani inandırıcı değil. Ama insanız her şey olur. Eğer penis 4-6 saat arasında yumuşamamış yani ereksiyon bitmemişse mutlaka bir üroloji uzmanına gidip görünmek, gerekirse penisten kan aldırmak durumu doğar. Yoksa bundan zarar görürsün.

Keçiboynuzu yediğim için mi cinsel isteğim artıyor?

22 yaşında, yakışıklı bir delikanlıyım. Benim aşırı isteğim var. Dışarıdaki kadınlara saldıracak gibi oluyorum. Elimden bir kaza çıkacak diye korkuyorum. Günde 10 tane keçiboynuzu yiyorum. Ondan olabilir mi?

CEVAP Hem delikanlı, hem yakışıklı. Bu ikisi geldi mi yan yana, kıyar genç kızların canına. Sadece delikanlı olsaydın, delikanına biraz sabırotu şerbeti katardık. Seni de işinin başına atardık. Sadece “Yakışıklıyım” deseydin, sakal mı bıraktın, saçını mı boyattın yoksa sırtına dövme mi yaptırdın diye sorardık. Hem yakışıklı hem delikanlı, her şey ortada. Sıra geldi sana yardıma. O keçi boynuzlarını yerken sakın dişini kırma. Azan, kızan, oyun bozan olursa keçiboynuzuyla dürt onu. Çünkü cezaevinde bitmesin bu işin sonu. Keçiboynuzunu ikiye indir. Her hafta bana son durumu bildir, gerçek boynuzlardan uzak dur. Kendini sağlama al, güvenli bir yere otur.

 

Hiç orgazm olmadım, eşimden nefret etmeye başladım

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

 

 

3