Tren kaçmadan...

28 Ağustos 2014, Perşembe 05:00
AA

Cinsellik, yemek, içmek kadar doğal ve zamanı gelince yaşanmalı. Vaktinden önce tanışırsanız yıpranırsınız. Ama zamanı geldiği halde harekete geçmezseniz de sorun olur. En iyisi tren kaçmadan, belli bir yaşta cinsellikle tanışın. İlişkilerinizde sıkıntı yaşanmasın...

Geç orgazm olsam...

2 yıllık evliyim. Eşimle problemim yok. Erken boşalıyorum ve hevesim çabuk geçiyor. Sizce geç orgazm olmak için ne yapmalıyım? Ya da eşim nasıl benimle aynı zamanda orgazm olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, eşler arasındaki orgazm zorluğu sık görülen sorunlardan. Bu arada eşin haklı. Eşini erken orgazm etme yerine sen geç orgazm olsan da bu olay daha pratik çözülse.

Bazen yoruluyorum

17 yaşındayım. Günde en az 5 defa mastürbasyon yapmam. Bazen üst üste 3-4 defa boşalıyorum. Kimi zaman bu durum beni yorabiliyor. Sizce bunun bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bu 5 sayısı beni çok rahatsız etti. Bilime göre ve de senin kimliğinin sağlam oturması için şunu haftada 2-3’e indirsen, senin için söylüyorum. Öteki gençler için değil. Bu 5 sayısını da haftalık için kullansan. Ben bunu görmemiş, duymamış olsam “Bu yollara devam” derim. Ama günde 5 kereye HAYIR.

Kız arkadaş edinemedim

24 yaşındayım. Bu yaşımda olmama rağmen kız arkadaş edinemedim. Çok çekingenim. Ne yapmam gerekiyor? Kızlara nasıl yaklaşmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sana 1 yıllık süre tanıyorum. Mutlaka arkadaş edin. Ama gördüğün kızların resimlerini de beyninde cinsellik objesi olarak canlandırma. Arkadaşlık kurulunca da beğeni oluşur. Beğeniler genellikle flörte dönüşür. Flörten sonrası da Allah kerim.

Penisim küçük

13 yaşındayım. Penisim 5 santim. Bana yan etkisi olmayan bir ilaç tavsiye eder misiniz? Bir de ben ne zaman boşalmaya başlayacağım?

CEVAP

Sevgili yavrum, yumurtaların küçükse ki bana göre öyle. Hemen bir üroloji ya da endokrinoloji uzmanına başvuracaksın. Bu konuda yazılabilecek ilk reçete için derdini anne-babana söyleyeceksin. Onlar seni alıp götürecekler. Orada her şey aydınlanacak. 

Çok mastürbasyon yapıyorum

Çok mastürbasyon yapıyorum. Birçok kadınla beraber olmama rağmen bir kere boşaldıktan sonra o kadınla beraber olamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bence mastürbasyonu azalt. Birçok kadınla beraber oluyormuşsun. Öyleyse mastürbasyona ne gerek var? Beynini kadınlara programla. İkinci birleşmelere ben çekimser bakarım. Başkaları da başka türlü yapıyorsa, bu seni bağlamaz. Şu ana kadar ortada bir sorun göremedim. Ama ciddi bir sorun olursa yazarsın, ben buradayım.

15 santimi geçer mi?

16 yaşındayım. Mastürbasyon yapmanın yarar ve zararları nelerdir? Penisi büyütür mü? Penisim 10 santim. İlerleyen yıllarda büyür mü? 15 santimi geçer mi?

CEVAP

Sevgili okurum, penisin biraz daha büyüyecek. Dua et ki 15 santimi geçmesin. Mastürbasyon penisi büyütmez. Arada bir yapmanın zararı değil, yararı var. Ama her günü zarar verir. İkisinin arasında bir yerde kal. Gıdana dikkat et. Kilo alma, spor yap. Derslerine de iyi çalış. Gerisini doğaya bırak.

Gebe kalınır mı?

17 yaşında kızım. Kızlık zar yırtılmadan hamile kalınır mı?

CEVAP

Kalınır yavrum.

Normal mi?

25 yaşındayım. Bu yaşa kadar kimseyle cinsel birlikteliğim olmadı. Ayrıca hiç mastürbasyon yapmadım. Sizce bu normal bir durum mu?

CEVAP

Değerli okurum, bilemem ama ileride cinsel sorunlar yaşayacağını sanıyorum. Tren hareket etmiş. Biraz hızlan ve yakala. Ayakların yerden kesilsin artık.

Riskim var mı?

Birkaç gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Sevgilim vajinamın üzerine boşladı. Ertesi gün adet gördüm. Acaba hamile kalma riskim var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, hamile kalmadın. Gözün aydın. Bu bir uyarıdır. Dikkat et.

Nişanlım doğru mu söylüyor?

20 yaşında kızım. Nişanlımla sürtünerek ilişkiye giriyoruz. Geçenlerde sevgilimin penisi vajinamı zorladı ve benden biraz kan geldi. Nişanlım bana kızlık zarımın zedelendiğini, ilişkiye girince yırtılacağını söyledi. Acaba söyledikleri doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, zedelendi belki de nişanlının dediği gibi birleşmeyi beklemeden komple yırtıldı. Uzaktan belli olmadığı gibi bazen kızlık zarı muayenesinde bile kesin teşhis konulamıyor. Olayın devamına kendi aranızda karar verin. Gerekirse bir jinekolojik muayeneden geçerek gerçeği birebir öğrenin.

Ayağa kalkamıyorum

18 yaşındayım, günde 2-3, haftada 25 kere mastürbasyon yapıyorum. 3 gün yapmasan ayağa kalkamıyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sen çıkış yolu arıyorsun. “Ayağa bile kalkamıyorum” diyorsun. Benzetme yapalım; esir kampındasın. Koğuş dolu, kıpırdayamıyorsun. Sabah 6’da kalk borusu çaldı. Sen sorumluya “Ağlar, beyler, durumum böyle, ayağa kalkamıyorum” desen... Kamp komutanı “Gardiyan al bunu nezarete, geç hizmete” dese nasıl da koşarsın değil mi? Şimdi sana haber veriyorum: Aynen devam edersen yalnız bacaklarının değil, aklının da ayakları tutmaz. Şimdi soruyorum? Günlük işine mi, gece cinselliğine mi sarılacaksın?

Tatmin olamıyorum

17 yaşında kızım. Ne kadar mastürbasyon yaparsam yapayım bir türlü tatmin olamıyorum. Sizce ben ne yapmalıyım?

CEVAP

Gel çocuğum, seninle eski bir marşımızı birlikte söyleyelim. ‘Yaslı gittim, şen geldim/ Aç koynunu ben geldim/ Bana bir yudum su ver/ Çok uzak yoldan geldim...’ Biraz neşelenip biraz da kafa bulalım be kızım. Ne demeli? Günde 3 öğün yemeli, 5-6 kere su içmeli. Arada bir türkü, nadir de olsa klasik müzik dinlemeli. Beden doysun, ruh doysun, gençler olgunlaşsın. Peki öteki yapılanmlar ne olacak? Onlar evdeki yatakparkta oynasın, sahibinin eline, avucuna bakmaması için de gün aşırı maması verilsin. İleri gitmesin, başı belaya girmesin.

Çocuk olmazsa kafayı yiyeceğim

5 aylık evliyiz, eşimde boşalma olmuyor. Çocuk istiyorum, olmazsa kafayı yiyeceğim. Evliliğimiz de çocuk olmadığı için sağlam değil. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, Matruşka denilen, iç içe geçmiş bebeklerden oluşan bir oyuncak ya da gizemli bir süs eşyası vardır. Senin soruların da aynen böyle. İç içe geçmiş durumda. Ortadan tek parça Matruşka bebeği al, hiçbir işe yaramaz. O bütünün içinde varlığını korur. Eşinde boşalma olmaması evliliğinizdeki tüm sorunların temel nedeni. Tohum ekilmezse ekin nasıl biter? Önce tohum işini ele alsak, çocuk hayaline koşmasak. Çünkü her şeyin sırası var. Çocuk gökten düşmüyor, leylek de getirmiyor. Eşinin boşalmasını, tohum atılmasını sağlarsak gerisi kolay. Evliliğiniz yıpranmadan bu olayın tedavisine bakalım. Sizi de anne-baba kervanına katalım.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk coşturur, tutku koşturur, bağımlılık uyuşturur. H.D.

14