Uyumu yakalayan yaşadı

20 Mart 2015, Cuma 05:00
AA

Birini çok sevmek her şeyin yolunda olduğu anlamına gelmez. Çiftlerin birleşme sırasındaki uyumu ve aynı tempoyu yakalaması önemli. Çünkü böyle olduğunda yatak odasındaki sorunlardan eser kalmaz. Hem kadın hem de erkek el ele cinselliğin tadına varır...

BÖYLE SORU YOK!

Ufaklık kımıldamıyor

Sevgilimle mutfakta fantezi yaparken çaydanlık benim ufaklığın üzerine döküldü, yandı. O günden beri konuşmuyor ve kımıldamıyor. Ne yapmalıyım ki harekete geçsin?

CEVAP Değerli okurum, iş kazası diyeceğim ama uymuyor. İhmal kazası diyelim. Beyin bir işe yoğunlaşınca aynı anda ikinci işi yapamaz. Örneğin; piyano çalarken matematik problemi çözemez. Beynin de fanteziye yoğunlaşıp kim bilir şeytanın bile aklına gelmeyen formüller ararken dikkat dağılmış. El çaydanlığını sapını iyi kavrayamamış!!! Bu sırada ikinci beyinsel mekanizma devreye girmiş, otopunisyon yanı kendi kendini cezalandırma gerçekleşmiş. Ve sana “Al işte fantezi” demiş. Yolunu onaylamadı yani kırmızı kart attı. Zamanı gelip derisindeki acı bitince yiyecek arayan fare gibi ufaktan başını çıkarır.


Neden geç boşalıyorum?

2 aydır geç boşalıyorum. İlişkiye girdiğim zaman yarım saat ya da 40 dakika sürüyor. Nedeni ne olabilir?

CEVAP Değerli okurum, senin şu 30 dakikalık süreni satışa çıkarsan yani devre mülk gibi bir başkasına verebilsen çok yüksek fiyatlarla alıcı bulurdun. Şimdi ben soruyorum? Evli misin, bekar mısın? Ne kadar süredir partnerinle berabersin. Ayrıca kendini cinsellikte maratona çıkmış koşucu gibi mi görüyorsun? Kaç yaşındasın? Haftalık ilişki sayın nedir? Yoksa partnerin sana son zamanlarda renkli dünyalar yaratmıyor mu? Bak hiçbir bilgi vermedin ama ben sana sonucu bildiriyorum. Öyle ya da böyle olayın üzerine düşme. Süreyi düşündükçe daha da uzar. Organ her türlü dış müdahaleden alınır, kendi havasına girince en iyi performansını yaratır.

Nasıl kısalttıracağım?

19 yaşındayım, kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Ama penisim büyükmüş. Kısalttırmak için ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, neyi kısaltıyorsun? Yani pire için yorgan mı yakıyorsun? Çünkü öyle bir soru soruyorsun. Mağazadan bir kostüm aldın, provası yapıldı. Kolu ya da paçası uzun geldi, kısalttırırsın. Burnun biraz iriceyse estetik yaptırırsın. Ya dilin uzunsa ne yapacaksın? Hadi bakalım kısalttır! Her kafadan bir sesle, herkesin ipiyle kuyuya inilmez. Senden başlayalım: Tam bir mirasyedi gibi davranıyorsun. Sahte bir tabloya adeta milyonlar ödüyorsun. O kısalmayacak. Arkadaşına inat, hayatının sonuna kadar öyle kalacak. Ayrıca yaşamına başkaları da girecek. Ya onlar da “Uzattır” derlerse ne olacak?

* * *

Nasıl anlarım?


16 yaşındayım. Hiçbir kızla ilişkim olmadı. Böyle bir deneyimi yaşamak istiyorum ama kızın isteyip istemediğini nasıl öğreneceğim?

CEVAP Sevgili yavrum, büyüdüğün zaman öğreneceksin. 18 yaşında alfabeden başlayacaksın. Sanırım 20 yaşına kadar bu işin teorik ustası olacaksın. Geri kalan 50-60 yılı da en iyi şekilde kullanacaksın. Acelen ne be!..

Sevgilim penisim yüzünden ilişkiye girmek istemiyor

20 yaşındayım. Penisim 19 santim bu yüzden kız arkadaşım benimle ilişkiye girmek istemiyor. Onu kırmak istemiyorum, ilişki olacaksa onun da isteğiyle olsun istiyorum. Artık sabredemiyorum. Ne yapayım?

CEVAP Değerli okurum, ne yapacaksın bilmem. Tıbbın bile çaresiz kaldığı sorunlar vardır. Ama bu onlardan değil. Bu iki insanın birbiriyle kenetlenmesinde psikolojik olarak bizim çaresiz kaldığımız durumlardır. Yan yana gelin, kararı etik ve yasal zeminlere oturttuktan sonra pazarlık yapın. Bir santim ondan, bir santim senden, idareli kullanıp alışacaksınız.

Kızdan 3 kez kan geldi


17 yaşındayım. 2 yıllık ilişkim var. Geçenlerde kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Vajinasından 3 defa kan geldi. Acaba bunun nedeni nedir?

CEVAP Sevgili okurum, ben kötü, olumsuz bir şey düşünmüyorum. Ama yavrum, bilemem ki adet kanı da, içeriden zedelenme de olabilir. Kanamalar sürerse bir kadın doğum uzmanına gitmenizde yarar vardır.

Küçükse ne yapayım?

16 yaşındayım. Penisimin boyu 11 santim. Arkadaşlarıma göre penisimin küçük. Bu yüzden de ilişkiye giremiyorum. Küçükse ne yapmak gerekiyor?

CEVAP Değerli okurum, sabırla 1-2 yıl beklemen gerekiyor. Bana göre biraz daha büyüyecek. Yumurtaların büyüklüğü normal ise diğer erkeklik belirtileri yani ses değişimi, koltuk altı ve kasık kıllanmaları yerinde ise yapılacak bir şey yok. Kendi haline bırak.

Çok utanıyorum


15 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken annem beni gördü. Ben psikolojik açıdan çöktüm, bu yüzden derslerime de çalışamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Sevgili okurum, hiçbir şey yapma. Zaman zaman mastürbasyona devam et ama derslere hiç ara verme. Senin yaşında her genç mastürbasyon yapar. Geçmişte de her erkek yapmıştır. Ne var ki bunalıma giriyor, ruhunu hasta ediyorsun ve derslerine çalışamıyorsun? Asıl işin okul yani dersler, ona devam. Arada bir de mastürbasyona selam.

Rüyamda boşalıyorum


Rüyamda erotik şeyler gördüğüm zaman boşalıyorum. Uyandığım zaman gerçekten boşaldığımı görüyorum. Neden böyle?

CEVAP Değerli okurum, herkesini rüyaları, heyecanları, coşkuları farklıdır. Seninkisi öyleyse öyledir. Zamanla normal, fizyolojik yollara geçiş yapacaksın. Ne kendini kapıp koyuver ne de frenle. Ama doğru ilişkilerin yolunu belirle.

Eşimle sevişirken tiksiniyorum


24 yaşındayım ve 2 aylık evli kadınım. Eşimi çok seviyorum ama ilişkiye girdiğimizde tiksinmeye başlıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP Değerli okurum, iki kere geçmiş olsun. Önce kocadan yana. Şu aşamada biraz ılımlı olsaydı. İkincisi de senin psikolojin cinsellikten yana fazla fırtınalı değil. Şu Ağustos sıcağında ufacık bir esinti yok gibi. Sizin geminin yelkenlerini dolduracak ve ona doğru yönü verecek kişi kocandır. Sevgili eşinin kulağına biraz fısılda. Gerekirse profesyonel yardım alın, okyanuslara yelkenler fora açılın.

Acaba gebe olma ihtimalim nedir?

24 yaşındayım ve bekarım. Sevgilim askerden geldiğinde evleneceğiz. 3 ay önce ilişkiye girmiştik. Meni bacaklarıma sürülmüştü. Ben üst üste 2 ay adet gördüm ama 3’üncü ayda adet olmadım. Bu ay yeniden ilişkiye girdik, kızlık zarım bozuldu. 2 gün önce doktora gittim, benden hormon testi istedi. Acaba hamile olma ihtimalim nedir?

CEVAP Sevgili okurum, büyük ihtimalle yok. Ama bu ihtimal sıfır değil. 15-20 gün kadar bekle. Hormon testi değil, gebelik testi yapılır. O test çok kolay yapılıyor. Bir hastanede yaptırırsın.

Kız küçük buluyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşlarımla ilişkiye girmek istedim ama beni reddetti. Çünkü cinsel organım kısaymış. Uzatmak için ne yapmalıyım?

CEVAP Hiçbir şey yapma değerli okurum. Kıza söyle istediği birini bulsun. Kimse bileklerine kelepçe takmıyor. Seni üzüp yormasın. Senin penisin normaldir. Ona yetmiyorsa ne yapabilirsin?

Duyduklarım doğru mu?

24 yaşındayım. Duyduğum kadarıyla erkekler 40 yaşından sonra geç boşalırmış, doğru mu?

CEVAP Değerli okurum, 50-60 yaşındaki erkeklerin erken boşalma tedavisi için geldiklerini söylersem ve bunun da çok olduğunu eklersem sanırım duyduğunun yanlış olduğuna inanırsın. Ama erken boşalması olan kişi de 40 yaşına kadar yarım yamalak bir hayat sürüyorsa bu kaybedilmiş yıllar neredeyse ömrün yarısıdır. Her şeyin çaresi varsa bu çare de aranır.

GÜNÜN SÖZÜ


Aceleci akla şeytan “Bana gerek kalmadı” diye gülermiş. H.D.

14