Haydi TRT-GSGM

09 Ekim 2009, Cuma 05:00
AA

Denizli’den Türk sporu için büyük müjde sayılacak bir haber geldi. Ülkemizin bu dinamik kentinde yapılan “Uluslararası Geleneksel Türk Spor Oyunları” protokol toplantısına katılan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türk sporuna güç verecek bir haber verdi. Şahin, TRT’nin 24 saat yayın yapacak bir spor kanalı kurma hazırlığında olduğunu söyledi.

Şahin, bu çalışmada Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) ve spor federasyonlarının da desteğinin şart olduğunu da vurguladı. İyi planlandığı, iyi yönetildiği takdirde bu kanal ülke sporuna çok büyük katkıda bulunacaktır. Türkiye’deki spor malzemeleri endüstrisinde hizmet veren kuruluşlara da bu kanalın büyük katkısı olacaktır.

Onlar verecekleri reklam ve tanıtım ilanları ile bu kanalı mali olarak desteklerken, her spor dalının malzemelerini tanıtmak ve satmak imkanına kavuşacaktır. Kanalda açılacak spor okulu tüm spor dallarını çizgilerle, grafiklerle, videolar ve canlı yayınlarla Türk gençliğine tanıtacak, sporun yalnız futbol olmadığını da onlara öğretecek ve bu dallarda yeni yıldızların çıkmasına yardımcı olacaktır.

GSGM ve spor federasyonları bu konuya ciddiyetle eğilmeli, eleman vermeli ve ele geçen bu fırsatı çok iyi değerlendirmelidirler. Bakın, Erzurum’da yapılacak Üniversite Kış Olimpiyatı’nın spor dallarının kural ve özelliklerini kaç kişi biliyor? Bilmemekte haklılar. Nereden öğrenecekler? TRT SPOR kanalı bu eksiği fazlası ile giderecektir.

Bu arada TRT yöneticileri, bu kanal için seçkin spor yazarlarından mutlaka yararlanmalı, kadrolarında ise 60 üniversitemizde bulunan, mezunlarının iş ve imkan zorluğu çektiği Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları’nın yetiştirdiği sporu meslek seçen gençlerden de yararlanmalıdır. İbrahim Şahin’i geldiğinden beri izliyorum.

Alçak gönüllü, haksız ve maksatlı eleştirilere kulak asmayan, işine bakan ve neredeyse iki ayda bir yeni bir kanalı devreye sokan bir yönetici. Bu işte de başarılı olacak ve haklı olarak alkışlanacaktır.