Ay aman of

22 Ekim 2009, Perşembe 05:00
AA

BJK’nın, sağ tarafı TEM’e (Transport Europa Motorways) dönmüş. Wos-Wos ne demek TIR, kamyon ne varsa gelip geçiyor. Işık yok, polis yok. Dzeko’ya bu arada bir top gelse öyle bir çarpılacak ki Beşiktaş. Dahası ne olduğunu belki de anlayacak.

Bu durum maç boyu devam etti. Tıpkı Kasımpaşa maçı gibi. Yine karşılayan Beşiktaş oldu. Ama bu defa bir fark vardı. Bir beraberlik için yardımlaşma, destek, dayanışma Allah ne verdiyse ortaya koydular. Wolfsbourg’un kaçanlarını saymadım. Ama Rüştü hem kurtarırken hem degaj yaparken hem de topu elle sokarken, “Bana bu yaşta bunu da mı yapacaksınız” diye belkide sitem etmiştir arkadaşlarına. Kolay değil Devler Ligi oynuyorsunuz ve sürekli rakibin baskısı altındasınız. “Hadi artık yeter” deyip bıkarsınız.

Açıkçası dakikalar ilerledikçe Beşiktaş tam tersi karşılamaya alışmış bir takım olarak, biraz da karşı kaleye çıkmak için cesaret buldu. Bu da Denizli’nin son buluşu 4-4-2’den kaynaklanıyordu sanıyorum. Wolfsbourg baskısında belki bu oyun türü pek beğenilmemiştir, ama hoca birkaç hafta bu çift santrforlu, dörtlü karşılama komitesinden kurulu onbirinde ısrar ederse birşeyler olur. Bertaraf ede ede, çoğunun stendinin bile patladığı bir maç oldu biliyorum. Ama bu dokuzuncusu olan Mustafa hocanın Şampiyonlar Ligi’nde aldığı ilk puan, başka bir hocanın yazdığı muskadan ötürü gelmemiştir.

Nitekim, maç öncesi iddialı bir konuşma yapan teknik direktör Mustafa Denizli’nin emin oluşu kadar futbolcuların da kafalarına koyduğu bir puan maçı olmuştur. 300 bin euro (Yazıyla üç yüz bin euro). Beşiktaş uzun zamandır böyle bir para saymamıştı. Allah bereket versin, alana da aldırana da. Şimdi moral, para, futbol iştahı, taraftar ve camia parlaklığını daha iyi görebilecek Beşiktaşlılar. Haydi hayırlısı