İşte yeni Megane R.S

21 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
AA

Renault’nun seri üretim spor otomobillerinin sonuncusu yeni Megane R.S., tasarımı ve performansı ile dışa vurduğu sportif karakteriyle farklılığını ortaya koyuyor. Avrupa’da satışa sunulan, Türkiye’de ise 2010’un ilk yarısında ticarileştirilmesi planlanan yeni Megane R.S, lansmanından itibaren çift şasi seçeneği ile sunuluyor. Araç sarı renk dışında beyaz ve gri renkli versiyonlarda piyasaya sürülecek. Daha önce Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Megane Trophy’deki gibi sıradışı bir arka tampon dizaynına sahip Megane RS ‘de 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar, merkezde konumlanan egzoz borusu, hava girişleri, LED gündüz farları dikkat çekiyor. Yeni Megane RS’lerde R26'larda kullanılan aynı motor kullanılacak, ancak Megane RS’lerde kullanılacak olan turbo destekli 2.0 litrelik motorun 250 hp’lik bir versiyonu olacak. RS’in bu motoruna 6 ileri manuel bir şanzıman eşlik edecek.

Bu reklam çok konuşulacak

Dünyanın en köklü otomobil üreticilerinden Fiat’ın kuruluş yıldönümü için Türkiye’de çekilen reklam filmi bütün dünyada çok ses getirecek nitelikte.

Bu yıl 110 yaşını kutlamaya hazırlanan İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın tarihsel yolculuğu esnasında başlangıcından bugüne geçirdiği evrimi ve değişimi Türk otomobilseverlere anlatmayı hedefleyen Fiat Türkiye, yeni bir reklam iletişim kampanyasını gelecek haftadan itibaren hayata geçirmeye hazırlanıyor. Fiat’ın tarih boyunca birçok yenilikçi buluş ve teknolojiye imza atan, halk çoğunluğu tarafından sevilen ve talep gören otomobiller üreten bir marka olduğuna dikkat çeken Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Tüm dünyada etkili bir yönetim ve üretim anlayışıyla çıkışını istikrarlı biçimde sürdüren ve başta teknolojik avantajları sayesinde Amerika’nın üç büyüklerinden Chrysler’i çatısı altına alma başarısı gösteren Fiat marka değeri, tüm ülkeler gibi Türkiye’de de her geçen gün değerini arttırmaya devam ediyor” açıklamasını yaptı. Fiat Türkiye olarak çektikleri tarihsel evrimi yansıtan ve kutsayan reklam filmini Fiat İtalya’ya da göndereceklerini belirten Okan Baş, “Fiat’ın 100’üncü yaşını kutlayan bu reklam filminin Türkiye’nin ardından diğer ülkelerde de gösterime girecek şekilde kabul göreceğini düşünüyoruz” dedi.

Audi Q7 makyajlandı

Premium arazi araçları sınıfının lideri Audi Q7, yeni geliştirmelerin ardından Türkiye yollarında. Doğuş Otomotiv Audi tarafından ithal edilen araç, 102 bin 152 euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatlarla satışa sunuluyor. Audi’nin büyük beğeni toplayan aracı Q7, yeni geliştirmelerle iddiasını artırdı. Daha şık, daha verimli olan Q7, artık çok daha tutumlu ve çevreci. Q7 3.0 TDI quattro 100 kilometrede sadece 9.1 litre yakıt tüketiyor. 5.09 metrelik toplam uzunluğu içerisinde yer alan 300 santimetrelik lüks düzeydeki dingil mesafesi sayesinde Audi Q7, son derece geniş bir iç alana sahip.

Daihatsu’da görev değişimi

Son yıllarda sektörde birçok yeniliğe imza atan Daihatsu Türkiye’de görev değişikliği yaşandı. 2003 yılından bu yana Daihatsu Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Burak Beşer, 1 Ekim 2009 itibarıyla, Genel Müdürlük makamını Ali Haydar Bozkurt’tan devraldı. Otomotiv sektörüne Opel markası ile giriş yapan Burak Beşer, 1971 doğumlu.

Insignia’da güç ve ekonomi bir arada

Opel markasında değişimin ilk temsilcisi olan Insignia modeli, yaklaşık 9 ay önce Türk otomobil severlerle buluştu. Insignia pazara girdiği günden bu yana 11 ayrı ülkeden 23 ayrı ödül aldı. Opel Insignia sınıfında da en çok satan ilk üç model arasına çok kısa sürede yerleşti. Sadece 11 ay içinde, 150 bini aşan Insignia otomobil sipariş edildi. Türkiye’de yayında olan Insignia internet sitesi Almanya ve İspanya’nın ardından Avrupa’daki Insignia siteleri içinde bugüne kadar en çok ziyaret edilen 3’üncü internet sitesi oldu. Bu başarılı modelin 1.6 180 beygir versiyonunu daha yakından tanımak üzere, müşteriler, Türkiye’de tüm bölgelere yayılmış Opel yetkili bayiliklerinde 17-18 Ekim tarihlerinde ‘Insignia Test Sürüşü Günleri’ ile bu modeli deneme ve daha yakından tanıma olanağı buldular. Opel Insignia’nın 1.6 litre 180 beygirlik modeli ekim ayında 58 bin 881 liradan başlayan fiyalarla satışta olacak.

Lancia’nın yeni lüks açılımı

Fiat Grubu çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Lancia, motor yat tasarım ve geliştirme konusundaki köklü tarihine yakışır biçimde Sacs, Fiat Powertrain Technologies ve Martini ile birlikte yepyeni bir projeye imza attı. Göz alıcı bir spor coupenin aristokrat siluetini taşıyan ve 1120 beygirlik yeni bir deniz motoruyla donatılan Lancia Powerboat, 11 kişiye varan yolcu kapasitesi, iki kişilik kamarası ve lüks ile sportifliği buluşturan tasarım unsurlarıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

SEAT Leon Style’de cazip fiyatlar

Doğuş Otomotiv SEAT, 30 Eylül tarihinde sona eren ÖTV indirimi uygulaması sonrasında, Leon Style modellerindeki ÖTV farkını karşılıyor. Ekim sonuna kadar devam edecek ve stoklarla sınırlı uygulama çerçevesinde, Leon 1.6 lt Style versiyonu 35 bin 550 lira ve performans ve ekonomiyi bir arada sunmayı başaran turbo beslemeli motor seçeneği ile dikkat çeken 1.4 lt TSI Style versiyonu ise 38 bin 750 lira tavsiye edilen anahtar tesim kampanyalı fiyatı ile satışa sunuluyor.

Honda Civic’te ÖTV avantajı sürüyor

Honda, Civic sedan almak isteyen müşterilerine gerçekleştirdiği fiyat ayarlaması ile ÖTV farkını yansıtmıyor. Ekim ayı boyunca sürecek olan kampanya Civic Sedan’ın tüm donanım seçeneklerinde geçerli olacak. Böylece Honda müşterileri Civic Sedan’ları 38 bin 690 liradan başlayan fiyatlarla satın alma fırsatına sahip olacaklar.