Göçek bir sonuçtur!

21 Nisan 2010, Çarşamba 05:00
AA

Hakemler üzerinden strateji geliştirmek yeni değildir. Dün bir kulüp menajeri tarafından koruma altına alınıyorlardı (!); bugün soyunma odaları basılıyor. İstenen-istenmeyen hakem listeleri havalarda uçuşuyor.

Geçtiğimiz hafta eski hakem Muhittin Boşat’ın Akşam gazetesindeki yazısı, bugünlerin habercisi gibiydi. Faal hakemliği sırasında yönettiği Galatasaray- Fenerbahçe derbisinde Luciano’nun smacını gör(e)mediği için tarihe kayıt düşülen Boşat, MHK’nın Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi için hakem bulmakta zorlandığını ileri sürdüğü yazısında “Beşiktaş Göçek ve Yıldırım’ı istemiyor. F.Bahçe Aydınus, Abitoğlu ve Müftüoğlu’na karşı. İşler arapsaçı. Ben olsam bu maça Hüseyin Göçek ya da Cüneyt Çakır’ı atarım” diyordu.

MHK bu yazıdan sonra Boşat’ın uyarısını ve dileğini (!) dikkate almış olmalı ki, maça Göçek’i atadı. Sonuç malum. Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor. Beşiktaş yönetimi Göçek’in düdüğünü asmasını istiyor. Yeni Ali Aydın olma yolunda hızla ilerleyen Göçek de tıpkı benzemeye çalıştığı Aydın gibi düdüğünü assa her şey düzelecek mi?

BASKI KORKUNÇ

Göçek’in bir neden değil, sonuç olduğunu bilmiyor muyuz? Yıllar önce bir kulüp menajeri ‘Yürü Kuddusi korumam altındasın’ demişti. Bir kaç hafta önce de Aziz Yıldırım, en formda hakem aynı Kuddusi Müftüoğlu’nun soyunma odasını bastı. Değişen bir şey var mı? Dün neyse, bugün de o. İstenen-istenmeyen hakem listeleri havada uçuşuyor. Hakemler üzerinde korkunç bir baskı kuruluyor. Yaşananlar bozuk düzenin tezahürü, hepsi bu. Çözüm belli, ama bunu yapacak irade nerede? Meselenin asıl nirengi noktası da burasıdır. Gerisi boş laf..