Cinsellik bitti aldatma başladı

12 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
AA

8 yıl önce evlendim. Daha 17 yaşındaydım evlendiğimde. Çünkü çok seviyordum, hayatımız boyunca mutlu bir şekilde yaşayacağımıza inanıyordum. Hayatımı eşime adamıştım. Ancak evlilik sonrası eşim çok değişti. Dayak ve hakaretler başladı. Bu arada bir de dünyalar tatlısı kızımız oldu. Eşim beni ve çocuğunu bırakarak üniversiteye okumaya gitti. Bense kayınvalidem ve kayınbabamla kalıyordum. O evde bir sığıntı gibiydim.

Sorunlarım giderek artıyor ve ben bunun altından kalkamaz hale geliyordum. Bazen canıma kıymayı düşünüyor ama çocuğum aklıma gelince bundan vazgeçiyordum. Eşimle birbirimizden iyice uzaklaşmıştık. Ben yuvamı korumak için, çocuğumu babasız bırakmamak için onunla sürekli ilgileniyordum. Ama ben ne kadar ilgi gösterirsem o da o kadar kopuyordu benden. Cinsellik tamamen bitmişti. Eşim beni arzulamıyordu. Ama bunun nedeninin ne olduğu çok geçmeden ortaya çıktı.

Arkadaşımla aldattı
Eşimin beni en yakın arkadaşımla aldattığını öğrendim. Daha önce de küçük kaçamaklarını yakalamıştım. Ancak her seferinde hoş görmüştüm. Bu kez beni sırtımdan vurmuştu, en yakın arkadaşımla aldatmıştı. Suçu yine de kendimde aradım, ne yapmış olabilirdim ki bana bu muameleyi layık görmüştü? Düşündükçe bir batağa saplandığımı hissediyordum. Sonunda psikolojik tedaviye ihtiyaç duydum.

Aylarca hastanelerin psikiyatri kliniklerine gidip geldim. Bu tedavi sırasında ayrılmayı düşünmeye başladım. Eşime “Ayrılmak istiyorum” dediğimde, “Senin peşini asla bırakmam” diyordu. Araya ailelerimiz girdi. “Çocuğunuz için ayrılmayın” diyerek baskı yaptılar. Çaresiz kabullendim. Ama içim kin doluydu. Beni en yakın arkadaşımla aldatmış olmasını bir türlü içime sindiremiyordum.

Tesadüfen tanıştık
Bir gün tesadüfen benden 3 yaş büyük biriyle tanıştım. Beni çok etkilemişti. Kocamdan görmediğim ilgiyi onda görmeye başlamıştım. Bu arada aklımda da intikam planları vardı. Madem o beni aldatmıştı, ben de ona aynı şekilde karşılık verecektim. Tanıştıktan 6 ay sonra o kişiyle cinsel ilişkiye girdim.

Amacım içimdeki aldatılmışlık duygusunu bastırmaktı. Ne yazık ki beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. O kişiye fazlasıyla bağlandım. Artık kocamın yüzünü bile görmek istemiyordum. Kocamsa, diğer ilişkisini bitirdiği için cinsel ihtiyaçlarıın benimle gidermeye başlamıştı. Cinsel ilişkiye girdiğimizde gözümü kapatıp bir an önce işini bitirmesini bekliyordum.

Tam bir çıkmazdayım
Şu anda tam bir çıkmazın içindeyim. Kocamı bırakıp kendisiyle evlenmemi istiyor. Beni çok mutlu edeceğini söylüyor. Bunlara inanıyorum ama bazı şeylere cesaret edemiyorum. Bir yanda bir zamanlar gözümün ondan başka hiçbir şeyi görmediği kocam, diğer yanda kalbimi verdiğim adam var. Ben ikincisini istiyorum. Aslında böyle başlamamalıydı.

Ben de en az kocam kadar suçluyum. Yapmamam gereken bir şeyi yaptım. Son pişmanlık fayda etmiyormuş, öğrendim. Şimdi bir seçim yapmalıyım. Ya onunla var olup mutlu bir hayat yaşayacağım, ya da kocamla yok olacağım... Sema H.