Alayınızı Allah kurtarsın!

19 Nisan 2015, Pazar 05:00
AA

“Kara Para Aşk” (atv) dizisinde Ömer’in polis ağabeyi Hüseyin ve onun amiri Ali hapishanede aynı koğuştalar. Tayyar Dündar’ın oğlu Fatih de başka bir hapishanede... “Karadayı” (atv) dizisinde Mahir hapishanede. “Paramparça” (Star TV) dizisinde tatlı kaçık kötü karakter Keriman hapishanedeydi ama sonunda çıktı... “Aşkın Bedeli” (Star TV) dizisinde Sedef epey sonra hapishaneden kurtulurken bu seferde seri katil Hikmet onun koğuşuna yerleşti... “Kaderimin Yazıldığı Gün” (Star TV) dizisinde kötü eleman Maksut hapishaneye düştü ve kendi gibi başka kötülerle mücadele ediyor... Yine aynı şekilde “Alın Yazım” (Kanal D) dizisinin kötüsü Aysel de hapishanede epey çile çekti. Hepsine “Allah kurtarsın” diyelim. Dizileri de bu hapishane sahnelerinden tabii ki!

[[HAFTAYA]]

Şükran magazin müdürü olmalı!

“Kaderimin Yazıldığı Gün” (Star TV) dizisinde Şükran, yine açık bırakılan kapılardan en sıkı bilgileri elde etmeyi başardı. Defne, hamileydi ve Kahraman’dan, başta Kahraman’ın annesi Kıymet Hanım ile ailesinden saklamasını rica etti... Bu durum aralarında bir sır olarak kalacaktı. Kahraman, ona bu konuda söz verdi ancak Şükran sırrı hemen kocasına yetiştirdi... Akabinde kocası Yakup Yörükhan, bir magazinciyle anlaşarak bu sırrı gazetelerle paylaştı. Amaç bu hamilelik haberini ve Kahraman’ın başka bir kadınla evleneceğini bütün ailenin gazetelerden öğrenmesini sağlamak, Kahraman’ı küçük düşürmekti. Ha bu arada daha önce de Şükran, kocası Yakup Yörükhan’ın Kıymet ve Ziya Yörükhan çiftinin gerçek oğulları olmadığını aynı yöntemlerle ortaya çıkarmıştı. “Gossip Girl”den (Dedikoducu Kız) sonra “Aşk-ı Memnu”daki Beşir hayatımıza dedikoducu olarak girmişti. Şimdi nurtopu gibi bir Şükran’ımız oldu ki alayına beş çeker!

Kolpaçino 3 yola çıktı!

Türk Sineması hareketli. Bir dönem gişe rekorları kıran “Kolpaçino” serisinin üçüncü bölümü için harekete geçildi. Başrolde yine Şafak Sezer var. Ama bu kez yanında bomba bir isimle birlikte... Genellikle ağır rollerden tanıdığımız Erkan Petekkaya serinin son filminde o göstermeyi çok istediği mizahçı yönünü sergileyecek... Filmin kadrosunda başka bombalar da var ama şimdilik bende sürpriz bilgi olarak kalsın. “Kolpaçino 3”ün çekimlerine haziran ayında başlanıyor. Peşinen hayırlı olsun diyelim!

İsmi pembe ama...

Köşemizin gece bekçisi Mehmet Türk eleştirmiş; “Planet Pembe kanalı yayın hayatına başladığından beri aynı pembe dizileri yayınlamaya devam ediyor. Arada bir yerli dizi tekrarları da veriyor. ‘İhtiras’, ‘Siyah İnci’, ‘Fırtına’ gibi yabancı pembe diziler bittiği anda başa sarıyor... Seyirci yeni diziler izleyecek diye bekliyor ama heyhat. İzleyiciler olarak Kelly Rutherford’lu ‘Hayat Ağacı’ (Generations), ‘Bütün Çocuklarım’ (All My Children), ‘Hastane Günlüğü’ (General Hospital) yayınlanır diye umut ediyoruz ama nafile, tık yok... Adı üstünde Planet Pembe; insanlar, bizim dizilerdeki şiddet ve kan dolu içerikten sıkılmış, toplumsal olaylara değinen, aşk ve romantizmi gerçek anlamda anlatan yabancı dizilere hasret ama kanalımız tekrarlara takmış durumda... Kanalın ismini Planet Tekrar koysalar ya!”...

Gel de Behzat amirimi arama!

“Aşkın Bedeli” (Star TV) dizisinde Hikmet, Sedef’in kocası Faruk’u öldürdüğünü itiraf etti. Suç ortaklığını ise daha önce öldürülen Nihat’a yükledi. Hâlbuki izleyenler bilir, cinayeti kızı Şimal ile işlemişlerdi... Komiser, Hikmet’in ifadesine itimat ederek onu hapse yolladı. Sedef ise hapisten çıktı. Oysa komiser, Hikmet’in cep telefonu trafiğini takip etse, telefondaki mesajlara baksa ya da en sık kimlerle görüştüğünü gözden geçirse, olmadı MOBESE kayıtlarına baksa gerçekler kabak gibi ortaya çıkacak... Bu türden dizilerde sadece ifadeye dayanılarak kararlar veriliyor. Öğrendik işte; Rüstem Oğuzer, suçu yeniden Sedef’in üzerine atmak için kızımızın parmak izini bir şekilde cinayet aleti silaha yerleştirecekmiş... Baksana şu telefona amirim, komiserim, memurum! Gel de “Kanıt”ı, “Behzat Ç.”yi, olmadı “Arka Sokaklar”ı (Kanal D) arama!

Kara Ekmek'le devam!

“Kara Ekmek” (atv) isimli diziden iyi haber geldi! Geçtiğimiz günlerde biteceğini duyduğumuz ve duyurduğumuz dizinin yeni sezonda da yola devam edeceğini öğrendik... Bu haberler neşemi yerine getiriyor doğrusu; dükkanlar açık, emekçiler işinin başında, izleyiciler mutlu. Daha ne olsun?