Bu da kanal loto!

28 Ağustos 2014, Perşembe 05:00
AA

Bir kehanette bulunacağım. Not düşünüz. Eylül ayının birincisi Kanal D olacak. İkincilik yarışında Star ve Atv kanallarını göreceğiz. Show TV dördüncülük için FOX ile rekabete girecek. Beşinci sırada TRT 1 hemen peşinden de tv8 ve Samanyolu TV isimlerini göreceğiz. Bu sıralamanın açılımını ve nedenlerini de önümüzdeki günlerde yazacağım!

[[HAFTAYA]]

Yoksa bir sürpriz mi var?

“Ulan İstanbul” (Kanal D) hakkında çok ince bir bilgi vermek isterim. Malum artık diziyi her karakteriyle ayrı ayrı seviyor hale geldik. Araya kattıkları Yeşilçam ve geçmişin unutulmaz isimleri ve anılarla dizi bir fenomen oldu diyebiliriz... Hulusi Kentmen’den Ertem Eğilmez’e, Adile Naşit’ten Beyaz Kelebekler’e kadar hemen her büyük ustaya selam çakan dizi 13’üncü bölümüyle sezon finali yapacak... Daha doğrusu sezon finali yapacak gibi yapacak. Biliyorum kafanız karıştı ama genelde 13 bölüm olarak alıştığımız dizi paketinin o 13’üncü bölümünde izleyenlerin “bu da ne şimdi?” diyecekleri bir gelişmeler zinciri devreye girecek... Sonrası mı; belki sezon finali belki de sezon golü, o kadarını ben de bilmiyorum affedersiniz...

Hiayttt! yerli ninjalar geliyor!

Yerli Ninjalar var mı aramızda? Ya da okurlarım arasında Ninja savaşçısı olduğunu düşünen kimler var? Bunun yanıtını henüz bilmiyorum ama Türkiye’de bir Ninja potansiyelinin olduğuna uyanan ilk ismin yine Acun Ilıcalı olduğunu biliyorum... Bir dönem FOX ekranında bir hayli izlenen “Ninja Savaşçılar” isimli yarışmanın haklarını kiralayan Acun Ilıcalı yeni sezonla birlikte yarışmayı ülkemize adapte ederek içimizdeki Ninjaları arayacak... Yine aynı isimle ekrana gelecek formata bir dönem gerçekten ekstra hareketlilik getiren Hopdedik Ayhan ve Hayri Hiçler de anlatıcı olarak yer alırsa program hakikaten patlar gider diye düşünüyorum... Acun aynı zamanda Amerika’dan aldığı bilindik başka bir yarışma formatıyla da Türk izleyicisini şaşırtmaya hazırlanıyor... Henüz onun ne olduğunu söylemeyelim. Çünkü ünlü TV patronu yeterince konuşulacak ismi sepetinde taşıyor...

Ankara havası uçuruyor

Türkiye’nin kafası en rahat ve istikrarlı kanalı olarak kabul edilen Flash TV’de de yeni dönem atakları var. Bildiğim kadarıyla kanal artık tamamıyla şarkı ve türkü olaylarına odaklı bir yayıncılık yapacak... Haber bültenleri izlenen, reality şovlarıyla da efsane haline gelen kanalın her gece bir canlı şarkı programında ağırladığı seslerle alternatif bir eğlence mecrası yakaladığı açık... Şimdi bu alternatif mecrayı güçlendirecek başka isimler de kadroya katılıyor. Mesela Ankaralı Namık ve Ankaralı Yasemin’in ortaklaşa yapacağı bir programın hazırlığını duydum... Son zamanlarda iyice gözde durumuna gelen Ankara havalarının bu iki önemli isminin Flash TV ekranında misket gibi dönüp duracaklarına ve hayatı hepimize tespih yaptıracaklarına eminim. Siz ne dersiniz bilemem ama ben hayırlı olsun “gardaşlar ve bebeler” diyorum!

Dizisi de gelir mi?

Dikkat ettiniz mi; Kanal D ekranında “Çakallarla Dans” isimli Türk filmi serisi art arda gösterilmeye başlandı. İlk filmin hemen ertesinde serinin ikinci filmi yayınlanıp duruyor. Bildiğim kadarıyla serinin üçüncü filmi de geçtiğimiz günlerde montaja girdi ve gişeye yürümeye hazırlanıyor. Kanal D gişesi garantili olan bu filmin yayın haklarını aldığı için sanırım bizi serinin tamamına alıştırıyor. Kim bilir belki de içinden bir dizi çıkarabilecek mi, o ihtimale de bir bakıyor... Bilmeyenler için bir de not düşelim; Kanal D ekranının sevimli yüzü İlker Ayrık’ın ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği “Yapışık Kardeşler” isimli sinema filminin de hakları Kanal D’nin elinde bulunuyor. Kanal işini sağlama almış desek yanlış olmaz, değil mi?

Kurt Seyit ve Murka mı?

“Kurt Seyit ve Şura” (Star TV) isimli dizi hakkında spekülasyonlar bitmiyor. Ama hakkında bu kadar laf çıkan bir işin kendi içinde her şeyle barışık olduğunu söylemek de mümkün değil... Bilmeyenler için bir hatırlatma notu düşelim. Geçtiğimiz sezon “yılın işi” olarak lanse edilen dizi deyim yerindeyse hayal kırıklığı yaratmış ve ciddi bir reyting sorunuyla neredeyse final aşamasına gelmişti... Sonradan hikayenin İstanbul’a taşınması ve karakterlerin üzerinden ciddi bir şekilde düzeltmeye gidilmesiyle birlikte hem dizinin ismi hem de ekseni değişmişti... Sezon finalinden sonra başroldeki Şura’yı canlandıran Farah Zeynep Abdullah’ın diziden ayrıldığı söylentisi çıktıysa da yapım şirketi bunu yalanlamıştı. Dilerim “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” teorisi bu süreç için geçerli değildir... Neyse, gelinen son noktada diziye ciddi bir isim katıldı. Geçtiğimiz sezon “Çalıkuşu” isimli dizideki performansıyla alkış toplayan Fahriye Evcen artık Şura’nın belalısı olarak karşımıza çıkacak. Hâl böyle olunca da dizide bir Kurt Seyit ve Murka gerçeği yaşanacak. Bakalım sonradan ortaya çıkan bu karakterin aşısı tutacak ve dizi yoluna en baştaki iddiasıyla devam edebilecek mi? Bu işler hep nasip, öyle değil mi?