Zamanı ortadan ikiye kıran grup Salon'da!

06 Şubat 2015, Cuma 16:15
AA

Şehrin en seçkin konser ve etkinlik mekanlarının başında gelen Salon İKSV, geçtiğimiz haftalarda beşinci yılını kutladı ve bu vesileyle bir yaş günü partisi düzenledi. Salon konserlerini kaçırmamaya çalışan ve bugüne kadar sevdiğim pek çok grup ve müzisyeni Salon sahnesinde izleme fırsatı bulmuş biri olarak partiyi kaçırmadım, başlangıç saatinden 5 dakika önce ordaydım biraz da yüzsüzce!

Davetiyede sürpriz performansların bizi beklediği yazıyordu –ki Salon sahnesine boş adam çıkmayacağını bildiğim için bu, gayet heyecan verici bir durumdu. Partinin benim için zirve yaptığı an ise kasvet ve hüznün tavan yaptığı dakikalar oldu: Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın enfes ışıklandırma altında sahne aldığı ve kalbime tokat üzerine tokat indiren şarkılarını söylemeye başladığı dakikalar…Ne demek istediğimi daha iyi anlamak için bir şansınız var zira birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, 7 Şubat Cumartesi akşamı Salon İKSV sahnesindeki yerini alacak ve hiç şüphem yok ki nefis bir konser verecek. Mesela neler olacak? Korhan Futacı, önce güçlü ve karanlık sesiyle, 

“…Yok içimde hiçbir günah, bir acı
Yaşıyorum sadece ortadan kırık zamanı
Yok içimde hiçbir günah, bir acı
Dikseler bile bahçeme kurumayan bir darağacı…"
diyecek.  Sonra “Yok!” diye öyle bir bağıracak ki sesi içinize işleyecek. Daha bitmedi, arkasından saksafonu dudaklarına götürecek ve işte o anda zaman gerçekten ortadan kırılacak.

Korhan Futacı, Gökhan Şahinkaya, Erdem Göymen, Barlas Tan Özemek, Berke Can Özcan ve Azad Samad Kamali’den oluşan topluluk, canlı performansı stüdyo kaydının bile önüne geçen o acayip gruplardan. Kesinlikle görmeniz gerek diyerek, birkaç yararlı bilgi verip anlattıklarımı şöyle örneklendirmek istiyorum:

Konseri bilet fiyatları gayet uygun;
Ayakta Tam
34.00 TL
Ayakta Öğrenci 23.00 TL 
Kapı açılış saati 21.30
Konserin başlama saati ise 22.30