Hakem rezaleti

09 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
AA

Galatasaray futbol olarak beklentinin zaten çok uzağında. Avrupa’nın en iyi hocası, yıldızlar topluluğu bir takım, ama oynanan futbola bakın. Diyarbakır karşısında bile bu takım zorlanıyor. Fenerbahçe maçı Rijkaard’ın düşünce tarzını tamamen değiştirdi. Biz onu hücum futbolu oynatıyor diye sevdik. O ise galip geleyim nasıl olursa olsun felsefesiyle Galatasaray’ı yönetmeye başladı.

Elano iyidir kötüdür bu ayrı bir konu. Ama adam Brezilya Milli Takımı’nda oynuyor. Rakibin de Diyarbakırspor. O zaman Elano’ya forma vereceksin. Garip garip şeyler olmaya başladı Galatasaray’da. Bir de buna hakem Tolga Özkalfa’nın yanlış kararları eklenince Galatasaray 3 puana Allah’ın lütfuyla ulaştı. Diyarbakır kalecisi Espinoza 18’in yan çizgisinin dışında topu elle tutup kornere atıyor.

Topa elle müdahale etmese Nonda boş kaleye gol atacak. Hakemin bu pozisyonda kararı sarı kart. Ayıp yahu. Korkmayın hakemler, kuralları uygulayın. Bu pozisyon dünyanın her tarafında kırmızı kart. Diyarbakırsporlu Celalettin, Barış Özbek’in ayak bileğini kırıyordu. O sırada hakemin gözüne perde iniyor o pozisyonu görmeyior. Daha sonra iki sarı karttan Barış’ı oyundan atıyor.

Galatasaray da 30 dakika 10 kişi oynuyor. Barış’ın ilk gördüğü sarı kartlık pozisyonda ne vardı ki? Barış’ın müdahalesinin kartla uzaktan yakından alakası yok. Bu ligin sonu nasıl gelecek? Bu hatalar bugün Galatasaray’a, yarın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon’a. Allah sonumuzu hayır etsin. Diyarbakırspor’u kutlamak lazım. Teknik Direktör Ziya Doğan yeni bir takım kurmuş. Takımı koşuyor. Tazemeta, Mendoza gibi de 2 yetenekli futbolculu var. Bunlar dünya yıldızı değil. Ancak bir teknik direktör bu kadar oynatabilir. Mendoza son dakikada biraz dikkatli olsaylı Diyarbakır çok rahat 1 puanı alırdı.