Rijkaard da çaresiz

26 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
AA

Galatasaray Kadıköy’de 9 sezondur yenemediği Fenerbahçe’ye yine mağlup oldu. Rijkaard gibi iyi bir hocanın takımının böyle büyük maçlarda daha hırslı futbol oynaması gerekirdi. Hele ilk yarı öyle bir Galatasaray sahada vardı ki, rakibe faul bile yapacak gücü yoktu. Artık bu kesinleşti; Galatasaraylı futbolcular Şükrü Saracoğlu Stadı’nda sinirlerine hakim olamıyorlar.

Daha maçın başlamasına 30 dakika kala futbolcular sahada ısınırken, Cristian’ın Arda’yı itmesi, Kazım’ın Aydın’ın savurması, maçın yan hakeminin kafasına 7 dikiş atılması, maç başlamadan Galatasaraylı futbolcuları hırslandıracağı yerde bitirmiş. Arda oyuna hiç ısınamadı. Karşısında oynayan Gökhan Gönül en iyi maçlarından birini çıkarırken, Rijkaard da kaptanını oyundan almak mecburiyetinde kaldı.

Elano beklentilere cevap veremiyor. Tekniği çok iyi olabilir, ama çok ağır. Topu düzeltinceye kadar geçen zamanda rakip topu kapıp hücuma çıkıyor. Keita da Roberto Carlos karşısında etkisiz kaldı. Sonunda sinirlerine hakim olamayıp Brezilyalı oyuncuya yumruk attı ve kırmızı kart görüp takımını eksik bıraktı.

Servet ile Gökhan Zan’ın Kazım öyle bir sinirlerini bozdu ki ne kademe kaldı ne de denge. Öyle hatalar yaptılar ki Fenerbahçe’nin uç elemanları biraz dikkatli olsalardı skor daha da farklı olabilirdi. Sonuçta bu maça Galatasaray iyi hazırlanamamış. Kazanmak için yeterli gayreti gösteremediler. Fenerbahçe ise galip gelmeyi daha çok isteyen takımdı.