Doğuştan ise ameliyat ediliyor

19 Şubat 2015, Perşembe 05:00
AA

Cinsel organın eğriliği erkekleri rahatsız ediyor. Doğuştan olan, ağrı yapan ve cinsel ilişkiyi imkansız hale getiren eğrilikler ameliyatla düzeltilebiliyor. Ameliyat sonrası peniste 2 santimlik kısalma olabiliyor

SORU: Penisim eğriliği rahatsız ediyor

24 yaşındayım. Cinsel organımın eğriliği beni çok uzun zamandır rahatsız ediyor. Herhangi bir acı ya da başka sorun yok ama ilişkiye engel olabileceğinden endişe ediyorum. Ameliyat gerekir mi? CEVAP Doğuştan olan ve cinsel ilişkiyi imkansız veya zor hale getiren penis eğrilikleri ameliyat ile düzeltilebilir. Bu ameliyat sonucu eğrilik tamamen geçebilir veya azalabilir. Fakat peniste de 2 santim kadar kısalma ortaya çıkabilir.

[[HAFTAYA]]

SORU: İlaç sayesinde baba olabilecek miyim?


7 aydır evliyim. İkimiz de bebek istiyoruz. Doktora gittik. “Spermde hareketsizlik var” deyip bana bir ilaç verdi. Doktor 1 ay kullanmamı söyledi. Ardından da “4 ay sonra tekrar gel” dedi. Acaba bu hapla sorunumdan kurtulup baba olabilecek miyim? CEVAP Bahsettiğiniz ilacın sperm hareketliliğine olumlu bir etkisi yoktur. Hormonal durumu uygun bazı kişilerde sperm sayısını arttırmak için kullanılan fakat yüksek östrojenik etkisi nedeniyle benim tercih etmediğim bir ilaçtır. Androloji konusu ile ilgilenen bir üroloji uzmanı size daha yararlı olacaktır. Bu konuda üniversite hastaneleri de size yardım edebilir.

SORU: Bir kereden fazla ilişkiye giremiyorum

40 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girdiğimde çok çabuk boşalıyorum. Ayrıca bir defadan fazla cinsel ilişki yaşayamıyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Erken boşalma bir sorun ve burada sıkça bu konuya değiniyorum. Ama 40 yaşında bir kişi için bir kerede üst üste ilişkiye girememeyi bir sorun olarak görmüyorum. Bu fiziksel ve psikolojik bir performans olup vücut ihtiyacına ve gücüne göre hareket eder, zorlamanın faydası olmaz. Tabii ki genel sağlık kurallarına dikkat eder, sigara benzeri kötü alışkanlıklardan uzak durur, kilonuza ve yediklerinize dikkat ederseniz tüm beden performanslarında bir miktar artış sağlayabilirsiniz. Bu konu anti-aging (yaşlanmaya karşı tedavi programları) olarak son yıllarda gündeme gelmiş olup, 30’lu yaşlardan sonra herkesin dikkat etmesi gereken belli hususlar vardır.