Eşiniz paniğe kapılırsa...

06 Mart 2015, Cuma 05:00
AA

Cinsel ilişki pek çok şeyden olumsuz etkilenebilir. Eşlerin tutumları, istekleri, beklentileri ve korkuları gibi. Eşleri paniğe kapıldığı için sertleşme sorunu yaşayan erkekler var. Unutmayın bu durum tamamen psikolojik

SORU: Zevk vermiyor

28 yaşındayım. Bir haftadır iktidarsızlık yaşıyorum. Üstelik sadece cinsel yönden değil. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP Sadece cinsellik değil, tüm yaşamınızda bir keyifsizlik hissetmeniz ürolojik bir durumdan ziyade psikolojik bir durum olan depresyonu düşündürüyor. Bir hastanenin ilgili bölümüne başvurmanızı öneririm.

[[HAFTAYA]]

SORU: İlişkide sertleşme kaybına uğruyorum

27 yaşındayım, 1 yıldır evliyim. Eşimle sevrerek evlendik. İlk gece eşim çok paniğe kapıldı. Bu durumdan etkilendim. Şimdi ilişki öncesi ereksiyon oluyorum ama birleşme esnasında ereksiyon kaybına uğruyorum. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP Durumunuz eşinizin reaksiyonundan kaynaklanmış ve tamamen psikolojik. Psikolojik yardım yeterli olmazsa bir ürolojiandroloji uzmanı size yardımcı olacaktır.

SORU: Nerede ameliyat olayım?


Varikosel için ameliyat olmak istiyorum. 3-4 yıl önce sol testiste varikosel belirtisi oldu. Tüm tahlil ve testlerimi yaptırdım. Sağ tarafda 2, sol tarafta 4.2 mm var. Renkli dopplerde görüldü. Sperm değerleri normal. Arada ağrı oluyor. Mikrocerrahi operasyonu nerede yaptırabilirim? CEVAP Varikosel tanısı bu konuda uzman bir ürolojiandroloji uzmanı tarafından el muayenesi ile konulmalıdır, sadece ultrasonla saptanan bir varikoselin ameliyat edilmesi hiçbir fayda sağlamaz. Varikoselin mikrocerrahi ameliyatını ülkemizde ilk olarak 1993 yılında kliniğimizde başlattım ve yaklaşık 4000 kadar uygulama yaptım, prensip olarak bu konuda tavsiyede bulunmuyorum.