Kurultay'ın K'sı

21 Ağustos 2014, Perşembe 05:00
AA

Emine Ülker Tarhan’ın sanki hatırı için kurultay toplanıyor.. Aman ne lütuf... Oysa Kılıçdaroğlu’na ne demişti Tarhan: - Makamını bırak, kurultay’a git. Hazret, kurultay’a gidiyor ama makamını bırakmıyor. Çünkü, kurultay’ı, sırf zafer kazanıp, seçim hezimetini unutturmak için topluyor.

[[HAFTAYA]]

*

Adaletli seçim kadar, adaletli kurultay da mühimdir. Son seçimde Cumhurbaşkanı adayına -haklı olarak- Başbakanlıktan istifa et diyen insan, şimdi kurultay’a giderken, genel başkanlıktan derhal istifa edecek kadar tutarlı olmalıydı. Şu söylediklerime bir itirazı varsa, buyursun... Bana değil, Ülker Tarhan’a bir izahat versin.

*

Bence mazurdur. Deniz Baykal’a yapılan kalleşlikten sonra attığı o çalım, ters köşe, boş kale, rakipsiz aday, dikensiz gül bahçesi gibi bir takım alışkanlıklara onu sevketmiş olabilir... Hatta monoton hayat’tan çıkıp, konforlu bir hayat biçimine onu müptela etmiş de olabilir. Ama yazık değil mi? Üstün vasıfları da var. Bu KKKK, ona yakıştı mı? Ne demek bu 4 K. Şu demek: Kemal Kılıçdaroğlu’nu Kurtarma Kurultayı.