Tuhaf şeyler

22 Ağustos 2014, Cuma 05:00
AA

Hangi birinden başlasam? İnâdına Tayyip’in mucidi Kılıçdaroğlu, meclisteki yemin törenine katılmayacakmış. İşte bu, ona oy patlaması getirir. İlk seçimde yüzde 60’ı bulur. Hele bir de köşk’ü boykot ederse, en az yüzde 70. Düşünüyorum: “Küçük olsun, benim olsun” daha iyi değil miydi yahu? Ne yapacak bu kadar çok oyu?

*

[[HAFTAYA]]

Öbür ortak geri kalır mı? Bir bomba da o patlattı: - Aynı gün, aynı ilde, aynı saatte miting. Vallahi bravo ortak. Sivas’tan öteye gidebilmenin tek yolu bu.

*

Gelelim Demirtaş’a. Yüzde 10’a yakın aldığı oyda Çözüm Süreci’nin mutlak etkisi var. Licedeki heykelin ardından şimdi bir seçim yapılsa, Demirtaş yüzde 9.8’i ancak dürbünün tersiyle görür.

*

Daha neler. Abdullah Gül, cebinden listeyi çıkarıp, Bakanlar Kurulu’nu da tek tek okusaydı bari... Çok şaşırdım. Sebep ne olursa olsun Abdullah Gül gibi ciddi ve tecrübeli bir Devlet Adamı, yeni Başbakan’ın ismini, Erdoğan’dan önce açıklamayacaktı. Hiç yakışık almadı. ......... Ayrıca... “Davutoğlu’nu siyasete ben kazandırdım” demek, “Hakan Şükür’ü ben futbolcu yaptım, onu Galatasaray’a ben aldım” demekle eşdeğerdir.