Seninle mi var oldum ki sensiz yok olayım!

14 Kasım 2013, Perşembe 05:00
AA

Dünyadaki milyarlarca insanı bir kenara koyup aralarından sadece bir tanesine kalbini açmak...
Bir tek ona “sevgilim” kelimesini yakıştırmak...
Hep onu düşünmek...
Her saniye onunla olmak istemek...
O gülünce gülmek, ağlayınca ağlamak...
Dokunduğunda ürpermek...
Öptüğünde sarhoş olmak...
Sarıldığında huzur bulmak...
Seviştiğinde doruklara ulaşmak...
Ve onu kalbin acıyana kadar sevmek...
Kısacası aşık olmak...

Her aşk biraz esaret ama esirlik demek değil

Varlığı bir insanı bulutların üzerine taşıyabilen yokluğu ise yerin dibine sokabilen belki de dünyanın en güzel duygusu aşk. Ama aynı zamanda her aşk biraz da esaret demek aslında. İnsanın farkında olmadan kalbini bir kafese koyması adeta. Ve kafesin anahtarını da tek bir insana vermesi hatta. Kabul etmek istemesen de aşkın doğası bu. Aşık olacak, sevecek ve kalbini bir kafese koyup ona teslim edeceksin. Edeceksin etmesine ama o kafese kendin girmeyeceksin!
Aşk kafesinin sadece kalbin için olduğunu unutup hayatını tek bir insanın etrafında kurar, onunla var olup, onun istediği ve sevdiği gibi yaşar, kendinden vazgeçersen önce sen üzülürsün unutma. Çünkü aşk bu demek değil.
Aşk, esir olmak değil!
Aşk kendinden vazgeçip, kendini unutmak değil.
Evet aşk bağlı olmak ama bağımlı olmak değil.
Teslim olmak ama kendini unutmak değil.
Bir olmak ama birey olmamak değil...

Aşık olunca kendini unutma

Unutma ne zaman ki aşkı yaşarken hayatı yaşamayı bırakırsın işte o zaman hapı yutarsın. Ben demiyorum ki sevdiğini hayatının göbeğine koyma. Aksine koy! Öyle derin öyle çok sev. Ama bunu yaparken kendi ihtiyaçlarını, duygularını, hayatını unutma. Hiç kimse kendi duyguları, düşünceleri, hobileri, zevkleri, arkadaşları ya da öz saygısı olmayan biriyle olmak istemez.

Aşık olmayı esir olmakla karıştırma. Karıştırma ki karşındaki de seni, sen olduğun için sevmeye devam etsin. Ve sen yıllar geçse de geri dönüp baktığında “Kendimden ne de çok şey vermişim” deme.

Aşk bağımlısı olma

Bağlı ol ama bağımlı olma dedim. Çünkü her bağımlılık gibi aşk bağımlılığı da zararlıdır. İnsana kendini unutturur. Ve böyle bir bağımlılık içindeyken “O giderse ölürüm” psikolojisine girmek kaçınılmazdır. Ve bu psikoloji insana sadece hata yaptırır.

Etrafına şöyle bir bak. En iyi ve en sağlam ilişkilerdeki insanların kendi özel hayatları olduğunu göreceksin. Kendilerine zaman ayıran, kendi hobileri ve arkadaşları olan bireyler onlar. Sen de öyle ol!

Sevgilinle zaman geçirme demiyorum. Ama onsuz da devam eden bir düzenin olsun. Sadece öz saygın ya da ilişkinin sağlığı için değil, Allah korusun herhangi bir ayrılık durumunda onsuz da var olabilmen için. Unutma onunla var olmadın ki o gittiğin de yok olasın!