Yaşlandığınızı gösteren 10 temel işaret

Eğer siz de bu 10 madde ile uğraşıyor ya da düşünüyorsanız yaşlandığınızı fark etmenin vakti belki gelmiştir. İşte yaşlandığınızı gösteren 10 temel işaret…
 

17.10.2017

Yazının Devamını Oku

Burun estetiği olacak hastaları neler bekliyor?

Bu yazıda okuyacaklarınız ilk ağızdan kaleme alınmış olup, burun estetiği düşünenlere yardımcı olması için yazılıyor. Çünkü ben bugün; burun estetiği sonrası 4. Günümde, ameliyattan uyandığınız andan itibaren sizi nelerin beklediğini adım adım anlatacağım.
 

11.10.2017

Yazının Devamını Oku

“İyi beslenmek” moda mı oldu?

Son yıllarda artık “iyi beslenme” giderek popüler bir akım haline geldi. Organik gıdalara talep arttı. Restoran mönülerine sağlıklı ve düşük kalorili alternatifler eklendi. Kinolar, kahverengi pirinçler, soya sütleri artık marketlerde ön raflarda satılır oldu. “Row food” yani sebzelerin pişmeden yendiği bir diyetin var olduğunu öğrendik. Birkaç yıl öncesine kadar tadını bilmediğimiz avokado artık sabahları kahvaltımızdan, akşamları salatamızdan eksik olmayarak diğer meyveler arasında yükselişe geçti.  

04.10.2017

Yazının Devamını Oku

Instagram köleliği

Kimisi sadece eğlenmek için kullana dursun, kişisel imajı ve ticari itibarı için Instagram uygulamasını profesyonelce kullananlar da hiç de azımsanacak gibi değil.

21.09.2017

Yazının Devamını Oku

Hayatı etkileyebilecek cümleler

Milletçe başkalarını eleştirmeyi çok sevdiğimizden mi, yoksa kusur aramanın en sık yaptığımız eylem oluşundan mıdır bilinmez; sık sık başkalarına onları kendi görmek istediğimiz “basma kalıp” bir algı ile yaklaşıyoruz.

14.09.2017

Yazının Devamını Oku

Güzelliğin başkenti İstanbul

Güzelliğin başkenti İstanbul

23.08.2017

Yazının Devamını Oku

Tatil en iyi çalışma zamandır

En sevdiğim yazarlardan biri olan Profesör Staffano D’anna kitabında “Tatil en iyi çalışma zamanıdır, kendi üzerinde” diyor. Şimdi önümüzde gerçekten “kendi üzerimizde çalışmak” için şahane bir bayram tatili varken, gerçekten kaç kişi tatil dönüşü iş hayatına mental ve fiziksel olarak rahatlamış ve dinlenmiş olarak geri dönecek çok merak ediyorum.
 

16.08.2017

Yazının Devamını Oku

Kullanmaktan çekinmeyiniz!

Kullanmaktan çekinmeyiniz! 

03.08.2017

Yazının Devamını Oku

Saklama artık o samanı

Bir türlü anlam veremediğim “iyiyi başkalarına saklamak” adeti var Türk kadınının üzerinde. Hepimiz kıyısından köşesinden mutlaka denk gelmişizdir. En güzel tabaklar, çiziği olmayan en ince porselenler her zaman misafir için saklanır ama ev halkı kenarından çatlamış, takımı bozulmuş rengi soluk tabaklarda yer yemeğini. Yumuşacık havlular misafirler gelince asılır da “biz eskitmeyelim” diye sertleşmiş, ipleri çıkmış havlulara ellerini siler aile. Evde yalnız kaldığında çamaşır suyu lekesi olmuş delik taytla gezen kişi, arkadaşları gelince ütülü eşofmanlarını, beyaz tişörtlerini çıkarır çekmeceden. Koltuklar normal zamanda hep örtülüdür ama birileri geliverirse, hemen kaldırılır örtüler.
 

22.07.2017

Yazının Devamını Oku

Sağlıklı bronzluk koca bir yalan!

Siz güneş yağı reklamlarının ne dediğine çok da takılmayın. Çünkü bronzluk aslında cildinizin alarm vermesi. “Yeter, ben güneşe doydum” diyerek pigmentlerini yüzeye iterek kendini korumaya alıyor. Bir anlama bir cilt ne kadar bronzsa, o kadar hasar almış demek oluyor.
 

01.07.2017

Yazının Devamını Oku
1 2 3 4 5 6