Tatil en iyi çalışma zamandır

En sevdiğim yazarlardan biri olan Profesör Staffano D’anna kitabında “Tatil en iyi çalışma zamanıdır, kendi üzerinde” diyor. Şimdi önümüzde gerçekten “kendi üzerimizde çalışmak” için şahane bir bayram tatili varken, gerçekten kaç kişi tatil dönüşü iş hayatına mental ve fiziksel olarak rahatlamış ve dinlenmiş olarak geri dönecek çok merak ediyorum.
 

16.08.2017

Yazının Devamını Oku

Kullanmaktan çekinmeyiniz!

Kullanmaktan çekinmeyiniz! 

03.08.2017

Yazının Devamını Oku

Saklama artık o samanı

Bir türlü anlam veremediğim “iyiyi başkalarına saklamak” adeti var Türk kadınının üzerinde. Hepimiz kıyısından köşesinden mutlaka denk gelmişizdir. En güzel tabaklar, çiziği olmayan en ince porselenler her zaman misafir için saklanır ama ev halkı kenarından çatlamış, takımı bozulmuş rengi soluk tabaklarda yer yemeğini. Yumuşacık havlular misafirler gelince asılır da “biz eskitmeyelim” diye sertleşmiş, ipleri çıkmış havlulara ellerini siler aile. Evde yalnız kaldığında çamaşır suyu lekesi olmuş delik taytla gezen kişi, arkadaşları gelince ütülü eşofmanlarını, beyaz tişörtlerini çıkarır çekmeceden. Koltuklar normal zamanda hep örtülüdür ama birileri geliverirse, hemen kaldırılır örtüler.
 

22.07.2017

Yazının Devamını Oku

Sağlıklı bronzluk koca bir yalan!

Siz güneş yağı reklamlarının ne dediğine çok da takılmayın. Çünkü bronzluk aslında cildinizin alarm vermesi. “Yeter, ben güneşe doydum” diyerek pigmentlerini yüzeye iterek kendini korumaya alıyor. Bir anlama bir cilt ne kadar bronzsa, o kadar hasar almış demek oluyor.
 

01.07.2017

Yazının Devamını Oku

Tatil neydi sahi?

Karpuz kabuğunun denize düşmesiyle yurdum insanı da soluğu bir bir sahil kasabalarında almaya başladı. Hele ki bayramın gelişiyle sosyal medyanın “deniz, güneş, kum” üçlüsünden fazlaca nasibini alacağı şu günlerde insanların tatil anlayışlarını sorgulamak istiyorum.
 

22.06.2017

Yazının Devamını Oku

Gerçekten Instagram’da gösterdiğin kişi misin?

Gerçekten Instagram’da gösterdiğin kişi misin?

10.06.2017

Yazının Devamını Oku

Güzelliğe bir de bu açıdan bakın

Tek bir botoks güzel olmanıza yeter mi?
 

31.05.2017

Yazının Devamını Oku

Güzellik algısında tabuları yıkan 3 isim

Her yerde yazmaktan, her ortamda söylemekten bıkmıyorum. “Tek bir tane güzellik tanımı yok!” Ama biz güzeli ifade ederken, onun etrafına net bir çizgi çekmeye çok alışmışız.
 

20.05.2017

Yazının Devamını Oku

Güzelliğini pazarlık masasına yatırma!

Yer gök dudak dolgusu yaptırmak isterken felakete uğrayan Merve Hemşire’nin haberleri ile sarsılınca bazı konulara dikkat çekmek bir kez daha farz oldu.
 

05.05.2017

Yazının Devamını Oku

Bunlar insanı güzellikten soğutur!

Eminim ticaretin her alanında vardır ama bu iş en çok güzellik ve kozmetik sektöründe tat kaçırıyor.
 

28.04.2017

Yazının Devamını Oku
1 2 3 4 5