Eyvah beklenen oldu!

10 Haziran 2010, Perşembe 05:00
AA

 FIFA’nın korktuğu başına geldi. Güney Afrika’nın genelinde yaşanan şiddetin kupaya yansımasından çekinen FIFA yetkilileri, ‘O Jogo’ gazetesinin muhabiri Antonio Simone’nin silahla soyulması üzerine alarma geçti. Nutbush Boma Hotel’i basan soyguncular Simone’nin parasını ve şahsi eşyalarını çaldı.

Littbarski Avustralya’ya

Almanlar’ın efsane oyuncusu 50 yaşındaki Pierre Littbarski Avustralya Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne talip olduğunu açıkladı. Littbarski daha önce de bu ülkede Sidney takımını çalıştırmış ve şampiyon yapmıştı. Mevcut teknik direktör Hollandalı Pim Verbeek kupa sonrası Fas’a gideceğini açıklamıştı.

Sakatlar, hastalar...

Honduras Milli Takımı’nın yıldızı İnterli David Suazo sakatlanarak antrenmanı yarıda bıraktı. İtalya Milli Takımı’nda, Andrea Pirlo’nun Güney Afrika’ya inen uçaktan güçlükle inmesi korkuttu. Virüs kapıp yatağa düşen Danimarka Teknik Direktörü Morten Olsen bazı maçları stat yerine yataktan izlemek zorunda kalabilir. Avustralya’da ise ikinci kaptan Tim Brown iyileşti.

Capello’yu kızdırdılar

İngiltere Teknik Direktörü Capello 3 gün içinde ikinci kez, izinsiz resim çeken gazetecilerin üzerine yürüdü ve tehdit etti. Öte yandan Alman Milli Takımı’nın Güney Afrika’da 11 Alman polisle özel olarak korunacağı açıklandı.