Görünmezlik iksiri

04 Şubat 2010, Perşembe 05:00
AA

Trabzonpor aslında bu filmi severdi. En son konuk olduğunda İstanbul Büyükşehir Belediye’ye yarım düzine gol yağdırmış, baş rolü kapmıştı. Herkes iki kişilik oynamıştı Bordo-Mavililer’de. Peki ne oldu da bu sefer figüran durumuna düştüler? Bu sefer de görünmez oldular. Kimse tek kişilik bile oynamadı. Sahada adeta yoktular, tabii ki futbol anlamında.

Umut maçın başında iki fırsatı da cömertçe çöpe atınca, ev sahibi kontradan golü buldu. Top çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışması boşuna, top çizgiyi geçse ne olur, senin için geçmiş.Topla oynayan Trabzonspor, golü atan Belediye. İlk yarıda görünmezlik iksiri içen Colman’ın yerine ikinci yarıda görev yapan Gutierrez ilk maçında faydalı olacağının sinyallerini verdi. İkinci yarıda görünmezlik iksiri içen bu kez Alanzinho oldu. Sahi ikinci yarı sahada mıydı Brezilyalı? Bu maçta konuk ekibin en büyük hatası neydi derseniz cevabım şu olur.

Trabzonspor hücum yaptığında savunmayı unuttu. Son vuruşlarda rakibe çalıştı. Şefi olmayan bir okestra gibi her telden çaldı. Sol kanat çalışmıyor, sağ kanatta sağ bek Ömer etkili olmaya çalışıyor. Serkan nerede? Eee bir de bunlar yetmezmiş gibi orta sahanın iki önemli oyuncusu görünmezlik iksiri içerse olacağı budur. Ha hiç mi iyi bir şey yoktu? Biraz Engin, o kadar. Penaltıyı atamayan Umut’a, Cale ders verdi. Gol böyle atılır diye. Forvetin yapamadığını bir savunmacı yapıyor. Bu maçta işlerin ne kadar ters gittiğini anlayın işte. Skor olarak Trabzonspor avantaj yakaladı ama bu futbolla ne olur? Haftaya kadar bekleyeceğiz.