Topu topa tuttular!

04 Haziran 2010, Cuma 05:00
AA

Adı “Jabulani” olan 2010 Dünya Kupası’nın resmi topu kalecilerin hışmına uğradı. Dünyanın en ünlü kalecileri, “Vuruştan sonra topun hangi açıda ne kadar yükselebileceğini kestiremiyorsunuz” diye eleştirdikleri resmi top için şunları söylediler. Buffon: ”Fiyasko”, Casillas : ”Karaktersiz”, Julio Cesar “İğrenç, sanki süper marketlere satılanlardan.”

Mandela’sız olmaz!

Güney Afrika eski Cumhurbaşkanı Nelson Mandela 2010 Dünya Kupası açılışına ve kapanışına katılacağını açıkladı.

Capello’yla 2012’ye kadar devam

Avrupa medyasında adı İnter’in yeni teknik direktörü olarak anılan Fabio Capello’ya İngilizler sahip çıktı. İngiltere Futbol Federasyonu milli takım teknik direktörü Fabio Capello’yla 2 yıl daha devam edeceklerini açıklayarak transfer olacağı dedikodularına son noktayı koydu. 63 yaşındaki usta çalıştırıcının sözleşmesi Dünya Kupası’ndan sonra bitiyordu.

Güney Afrika Şampiyon!

Heyecanın başlamasına sayılı günler kala bayrak yarışı tüm hızıyla sürüyor. Satışa çıkan ülke bayrakları arasında Güney Afrika ilk sırayı alırken Almanya ikinci ve Gana üçüncü sırada. 32 ülke arasında en az bayrağı satılan ülke ise Güney Kore.

Tanıtım yüzü Brad Pitt

1994te bir kez Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleri 2018 adaylığının tanıtımını dünyaca ünlü aktör Brad Pitt’le yapacak.