Yasemin Candemir

Yasemin Candemir

Sanat, teknoloji ve sosyal sorumlulukla değişenler

Sanata, müziğe, farklı dokunuşlara, paylaşıma, yeniliklere aç olduğumuz zamanları yaşıyoruz.

13.10.2017

Yazının Devamını Oku

Sosyal sorumluluk inisiyatif değil, zorunluluk...

Nasıl kadın-erkek eşitliğinde pozitif ayrımcı olmayı tercih ediyorsam, nasıl hayvan deneyleri yapan kozmetiklere elim varmıyorsa, yapacağım alışverişlerde hangi marka “iyilik” için paylaşıyor diye mutlaka yokluyorum. Maalesef sayıları henüz az. L’oreal gibi dev markalar mutlaka işin ucundan tutuyor ama diğerleri “bütçe az, sosyal sorumluluk yapmak yerine başka şeyler yaparım” diye tek kuruşun hesabını yapıyor.

05.10.2017

Yazının Devamını Oku

Dijital neslin mottosu ; “Paylaşıyorum”

İkinci el kıyafet satan ModaCruz, Gittigidiyor, Letgo gibi siteler hızla yükselişini sürdürüyorsa nedeni “paylaşım çağı”nın izlerinde gizli.

26.09.2017

Yazının Devamını Oku

“Herkese olur, bana bir şey olmaz”

Araştırmalarını uzun bir zamana yayan ve sonuçlar üzerinden konuşan vakıf, “Minik miktarlarda bile olsa kozmetik ya da temizlik ürünleriyle temas eden kişilerin bir çoğu sağlık ve hormonal açıdan ciddi etkilerin altında olabilir

21.09.2017

Yazının Devamını Oku

Güzellik sadece kremlerden ibaret mi sanıyorsunuz?

Güzellik sadece kremlerden ibaret mi sanıyorsunuz? Eğer gece kremini sürmeden yatarsanız kurduğunuz düzen birden parçalara ayrılıp dağılabilir değil mi? Ya da pahalı kremlere yatırım yapmayıp organik formüller peşinde misiniz? Eee o da olur ama bunlar güzellik için yeterli mi?
 

18.09.2017

Yazının Devamını Oku