Yasemin Candemir

Yasemin Candemir

Anadolu’nun gizlerinde fotoğrafa teslim üç gün...

Tabiatın sunduğu müthiş görselliğin karşısında sadece izlemek ve beynimize yazmakla yetinemiyoruz hiçbirimiz. Daha iyi fotoğraf makinelerine ihtiyacımız var.
 

19.02.2018

Yazının Devamını Oku

Cilt bakımında gerçekleşen sessiz devrim!

Hepimiz biliyoruz ne kullanırsak kullanalım, haftada bir peeling yapalım, maskeyi de unutmayalım desek de cildimizi yeterince temizleyemiyoruz.

12.02.2018

Yazının Devamını Oku

Varmak değil, yolda olmak için Doğu Ekspresi

Geçen hafta vagonlar dolusu güzel insanla birlikte Doğu Ekspresi ile Ankara’dan Kars’a gittik. 

05.02.2018

Yazının Devamını Oku

Teknolojik distopyalar gerçeğe dönüşürken...

Geçenlerde Airbus uçan araçlarının prototipini yayınladı. 2020 yılında ilk örneklerini görmeye başlayacakmışız. Hayatın değişeceğini, şimdi kullandığımız ne varsa 5 yıl içinde terk etmek zorunda kalacağımızı anlıyor, neresinde yer almam gerektiğini bilemiyorum. Tek anladığım  daha çok para kazanmam gerektiği…
 

23.01.2018

Yazının Devamını Oku

Teknoloji bedensel sınırları aşabilecek mi?

Güzellikle ilgili yeni bir haber, teknoloji, destekleyici uygulamalar 2018’in ilk günlerinden itibaren birbiri ardına yağmaya başladı.

16.01.2018

Yazının Devamını Oku

Teknoloji güzelliği baştan yaratıyor!

Teknoloji güzelliği baştan yaratıyor, ne kadar su içeceğinizi söyleyen aletler geliyor!
 

08.01.2018

Yazının Devamını Oku

Milenyum çağın narsizmi ve Playstation…

Şimdiye kadar Sony Playstation’a ilgim seyirci olmaktan ibaretti. Fakat geçen hafta Sony Playstation Ürün Müdürü Mustafa Yiğit ile bir araya gelip, VR gözlük deneyimi yaşayınca 40 yaşından sonra bir aydınlanma anı yaşadım diyebilirim.
 

25.12.2017

Yazının Devamını Oku

Kullandığınız güzellik ürünü sağlığınızı tehdit ediyor olabilir!

Bu röportajı okuyunca sabah bol kimyasal içeren duş jeli ile banyo yaparken iki defa düşüneceksiniz. Sabahları alüminyum içeren deodorant sürerken ya da doğal içeriklerden oluşmamış rujunuzu sürerken kafanızda soru işaretleri oluşacak...Okuyun, beraber tartışmaya devam edelim...
 
 

11.12.2017

Yazının Devamını Oku

Doğayla bütünleşmeden gelen “güzellik” yalan!

Botox, ip askı estetiği, dolgu gibi uygulamaların üç boyutlu yüz simetrisini bozduğu iddiasıyla tekrar tartışılmaya başladığı günümüzde dünya neleri konuşuyor gelin beraber bakalım!
 
 

04.12.2017

Yazının Devamını Oku

Yarınların umudu “Toprağın kadınları”

Pek çok kadın gelecek hayali sorulduğunda “Ellerim toprağa değsin, başka bir şey istemem” der.  Yves Rocher Vakfı 2001 yılından bu yana dünyada, son üç yıldır da Türkiye’de bu özel kadınları arıyor. Elleri toprağa değen, değmekle yetinmeyip değiştiren, ekosistemi tersine döngüleyen kadınları...
 

22.11.2017

Yazının Devamını Oku
1 2