Yazın fondöteninizin akmasını önlemenin yolları

Yaz aylarında yaptığınız makyajın kalıcılığını sağlamak biraz zor olabilir. Bu öneriler sayesinde en azından fondöteninizi sabitleyerek makyajın akmasını önleyebilirsiniz. 

29 Temmuz 2017, Cumartesi 17:14
A A
Yazın cildinize uyguladığınız fondöten, sıcak havaların etkisiyle terleme sonucu gün içinde akmaya başlar. Akan fondöten ise cildinizdeki makyajın kötü bir hale gelmesine neden olur.

Saç ve makyaj artisti Abraham Sprinkle, yağlı ciltlerin yazın daha fazla ter ürettiğini söylüyor. Kışın kullanılan yoğun nemlendirici özelliği olan fondötenlerin, yazın terleme sonucu kötü sonuçlar yaratabileceğini söyleyen Abraham Sprinkle, "fondöteninizin akması durumunda farklı teknikler uygulayabilirsiniz" diyor.Aynı zamanda makyaj artisti Sprinkle, gün içinde akan makyajınızı tazelemek için yüz spreyi ve makyaj süngerinin yeterli olacağını söylüyor. Makyaj artisti, "Fondöteninizin akması sonucu cildinizde oluşan lekeleri dağıtmak için makyaj süngerine yüz spreyi sıkın ve hafif hareketlerle cildinizde gezdirin" diyor.

Makyaj artisti Andrew Sotomayor ise fondöteninizin yazın akmasını önlemek için uzun süre kalıcılık sağlayan fondöten kullanılmasını öneriyor. Tüm cildinize uygulamak yerine yüzün merkezinden başlayarak tüm cilde dağıtılmasının ise Photoshop'lu bir etki yaratabileceğini ekliyor.
 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;