Yazlıkçılar hem tatil hem sandık dedi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının 'Boy verme oy ver' kampanyası sonuç verdi. Yazlıkçılar oy kullanmak için tatil beldelerine nakillerini aldırdı

08 Ağustos 2014, Cuma 14:49
A A

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tatilcilerin tatili yarıda kesip oy kullanmak için gelip gelmeyeceğin merak ediyordu.  Sandığın, sıcağa ve plajlara teslim olmaması için sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin yaz boyunca düzenlediği "Boy verme oy ver" gibi kampanyalar amacına ulaştı. Pazar günü Bodrum ve Çeşme'de oy kullanacak seçmen sayısında ciddi artış yaşandı. Hürriyet'te yer alan habere göre yazın en sıcak günlerine denk gelen Cumhurbaşkanlığı seçiminde gözler sahil beldelerinde. Bazı yazlıkçılardan adres değişikliği yapmalarına rağmen oy kullanamayacakları yönünde şikayetler gelse de, yetkililer 9 Temmuz'a kadar değişiklik yapan vatandaşların bir sorun yaşamayacağını belirtti.

Türkiye 'nin birbirine rakip iki tatil merkezinde son durum şöyle: Bodrum'da 30 Mart seçimlerinde 104 bin 362 seçmen oy bulunurken bu sayı 10 Ağustos'ta 11 bin 666 artarak 116 bin 128 oldu. Çeşme'de ise 30 Mart Yerel Seçimlerinde 27 bin 549 seçmen oy bulunurken 10 Ağustos pazar günü oy kullanacak seçmen sayısı 4 bin 200 artışla 31 bin 749 oldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;