Yeğenini sattı, 3 yıl ceza aldı

Samsun'da 15 yaşındaki yeğenini para karşılığı erkeklere pazarlamakla suçlanan Mehmet K., 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

27 Ekim 2009, Salı 12:34
A A

Samsun'da, 2004 yılında meydana gelen olayda, işsiz olan Mehmet K., olay tarihinde 15 yaşında olan öz yeğeni M.K.'yı kaçırıp bir eve götürdü. İddialara göre burada 2 hafta yeğenini zorla alıkoyan Mehmet K., para karşılığı 12 kişi ile cinsel ilişkiye girmesi için M.K.'yı zorladı.

10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve 2.5 ay cezaevinden kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan Mehmet K., Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün son kez hakim karşısına çıktı.

'KORKTUĞU İÇİN GİTMEK İSTEMEDİ'

Suçlamaları kabul etmeyen Mehmet K., “Yeğenim yanıma gelip, kendisine A.G.'nin tecavüz ettiğini söyledi. Eve gitmesini istedim. Ancak korktuğu için gitmek istemedi. Ben de morali düzelsin diye onu yanıma alıp, gezdirdim. Sonra da evine bıraktım. İnsan öz yeğenini satar mı? Ben onun amcasıyım. Suçsuzum, tahliyemi istiyorum” dedi.

Daha önceki duruşmalarda dinlenen M.K. ise Cumhuriyet Savcısı'na olaydan sonra verdiği ifadesini değiştirerek, amcasının kendisini erkeklere satmadığını ileri sürdü. “Birlikte amcamın arkadaşlarının evine gidiyorduk. Amcam alkol almak için dışarıya çıkıyordu. Arkadaşları ona para veriyordu. Sonra da o kişiler benimle cinsel ilişkiye giriyorlardı” diyerek sanıklardan şikayetçi olmadı.

İsmail AKDUMAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;