Yemek yemeyen turisti böyle tekmeledi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir restoranda çalışan garsonun yemek yemeye ikna edemediği turiste savurduğu tekme, polis kamerasına yakalandı

23 Mart 2011, Çarşamba 11:59
A A

Alanya Emniyet Müdürlüğü’nün, ilçede tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin rahatça alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla kurduğu ’Hanutçu Timi’nin kameralarına, çarpıcı görüntüler yansıdı. Dört kişiden oluşan ve turistlerin yoğun bulunduğu çarşılarda tatilci gibi giyinerek dolaşan ’Hanutçu Timi’nin çektiği görüntüler, ilçedeki çığırtkanlık ve hanutçuluğu gözler önüne serdi.

Görüntülerde bir turisti alışveriş yapmaya zorlayan esnafın hareketleri dikkat çekti. Turistle konuşmaya çalışan bir garson, yemek yemesi için ikna edemeyince arkasından tekme savurdu. Tekme turiste isabet etmezken, garson hiçbir şey olmamış gibi arkasını dönerek, kaldırımda yürüyen diğer turistleri yemek yemeleri için ikna etmeye çalıştı.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, turistlere bu şekilde davranan 94 işyeri hakkında 1 hafta ile 1 ay arasında kapatma cezası verildiğini söyledi. Doğan, "Aynı suçu tekrarlayan işyerlerine ruhsat iptaline kadar gidecek ağır yaptırımlar uygulayacağız. Hiç kimse çok para kazanma hırsı ile zorla ve şiddet uygulayarak satış yapamaz" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur ise dürüst ve saygılı esnafın yanında olduklarını, zorbalara aman vermeyeceklerini söyledi.

 

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;