'Yeni neslin işi zor'

Eski manken Şenol İpek, firmaların şarkıcı ve oyuncuları tanıtımda kullandığını belirterek, "Yeni neslin işi biraz zor.O yüzden oyunculuğa geçiş yapıyorlar. Çünkü iş yok" dedi.

28 Kasım 2012, Çarşamba 14:12
A A

Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde bulunan Sky Tower Otel’e gelen Şenol İpek, mankenliği bıraktığını, kendisine ait bir organizasyon şirketi bulunduğunu, otele yılbaşı organizasyonu için geldiğini söyledi.

Günümüzdeki mankenleri ’Haylaz’ bulduğunu belirten Şenol İpek, "Bizim zamanımızda biz sadece işe konsantre oluyorduk. Şimdiki mankenleri haylaz buluyorum.

Şimdi çok fazla iş olmadığı için sektörde onlarda haylazlık yapıyorlar. Çok fazla alttan gelen manken arkadaşımız yok" dedi. Sektörün daralmasıyla tanıtım yüzlerinin değiştiğini belirten Şenol İpek, şöyle devam etti:

"Eskiden firmalar modelleri kullanırdı. Şu an tanıtım organizasyonlarında şarkıcı, oyuncu birçok kişi kullanıldığı için dolayısıyla mankenlerin işi azaldı. Aslında sektör daralmadı, yer değiştirdi.

Ben mankenlik sektörü en revaçta olduğu dönemde mankenlik yaptım. Çok keyifli geçti bizim dönem, pişman değilim. Yeni nesilin işi biraz zor, o yüzden oyunculuğa geçiş yapıyorlar. Çünkü iş yok. Eğer iyi oyuncu olursa ünü daha çok artıyor. O yüzden televizyonu tercih ediyorlar. Firmalar uyandı, sektör uyandı. Bir mankene çok fiyat vermektense iyi bir isme, iyi bir oyuncuya parayı vermeyi tercih ediyor."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;