Yenibosna metrobüs durağında izdiham

İstanbul’da akşam saatlerinde ulaşım için metrobüsü tercih eden vatandaşlar, Yenibosna üst geçitte izdihama neden oldu. Vatandaşlar, metrobüse ulaşmak ve duraktan çıkmak için dakikalarca beklerken, oluşan yoğunluk vatandaşlara zor anlar yaşattı

 

13 Ekim 2017, Cuma 21:10
A A
İstanbul’da akşam saatlerinde ulaşım için metrobüsü kullanan vatandaşlar, Yenibosna üst geçitte yoğunluk oluşturdu.  Mesai saatinin bitişiyle evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, metrobüse ulaşmak için dakikalarca üst geçit ve turnike alanında beklemek zorunda kaldı.


BAZI YOLCULAR PES EDİP GİTTİ


Yenibosna durağında inen yolcular ise duraktan çıkabilmek için yoğun çaba sarf etti. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar bu durumu yetkililere anlatmak için kuyruğu cep telefonlarıyla görüntüledi. Bazı vatandaşlar ise farklı ulaşım yollarını tercih etti.


'DEFALARCA DİLEKÇE YAZDIK'


Her gün bu yoğunluğun yaşandığını belirten Sait Çiftçi isimli vatandaş, “Sabah gelirken de akşam çıkarken de yarım saatimiz kuyruklarda geçiyor. İnşallah bir çözüm üretirler. Defalarca dilekçe yazmamıza rağmen herhangi bir çözüm üretmediler, bir sonuca ulaşmasını bizde istiyoruz” dedi.


'HER AKŞAM AYNI ŞEYİ YAŞIYORUZ'


Metrobüs çıkışında mahsur kalan Fehmi Özkaya ise, “Tam 1 saattir çıkmaya çalışıyoruz. Her akşam aynı şeyi yaşıyoruz. Ara seferleri fazlalaştırsınlar, işten yorgun argın geliyoruz bu vaziyette eve gitmeye çalışıyoruz.İnsanlar sıra bekliyor, metrobüs bekliyorlar yetkililer bu konuya bir çözüm bulsunlar artık” şeklinde konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;