Yeniden kar geliyor

'Gitti' denilen kar meteorolojik tahminlere göre İstanbul'a yarın yeniden geliyor

26 Ocak 2010, Salı 16:22
A A

Kar yağışının yarın öğlen saatlerinde yine Trakya bölgesinde başlayacağı öngörülüyor.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale illerinde görülecek kar yağışının öğleden sonra İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

Kar yağışının zaman zaman etkisini kaybetse de özellikle Edirne ve Kırklareli ve çevresinde süreceği öngörülüyor.
 

AKOM'DAN GİZLİ BUZ UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden ( AKOM ) İstanbullulara buzlanma uyarısı yaptı. AKOM'dan yazılan yazılı açıklamada, "İstanbul yollarında akşam saatlerinden itibaren Siyah buz meydana gelecek. Kar yağışının durması, mevcut karın erimesiyle birlikte yol yüzeyleri ıslanıyor. Akşam saatlerinde hava sıcaklıklarının daha da düşmesi nedeniyle yollarda gizli buzlanma tabir edilen 'siyah buz' oluşacak " denildi.

HAVA SICAKLIKLARI YENİDEN DÜŞECEK

Yapılan uyarıda ayrıca, sürücülerin, öncelikle donan köprü ve viyadüklerde hızlarını düşürmeleri, dikkatli araç kullanmalarının can ve mal emniyeti bakımından önem taşıdığına dikkat çekildi.

Açıklamada " Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre; hava sıcaklıklarının gece yarısından sonra şehir merkezinde - 3, yüksek kesimlerde ise - 6 dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

Vatandaşların hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte su saatlerini donarak patlamaması için koruma altına almaları gerekiyor. Özellikle bina dışında olan su saatlerinin ısı yalıtım maddeleriyle muhafaza edilmesi önem kazanıyor " denildi.

İstanbul/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;