Yepyeni bir dizi geliyor!

Cumartesi, 05 Haziran 2010 - 09:52

Yepyeni bir dizi geliyor!

Kanal D’de reyting rekorları kıran “Akasya Durağı” dizisi 3, “Arka Sokaklar” da 4 yılı geride bırakan usta yapımcı Türker İnanoğlu, yine dev bir projeye başlıyor. İnanoğlu “Umut Yolcuları” isimli dizisinde bu kez suça itilen sokak çocuklarının dramını ekrana taşıyacak. Olayların, yaşları 6 ile 12 arasında değişen üç çocuğun gözünden anlatılacağı dizide Zuhal Olcay, Yetkin Dikinciler, Haluk Piyes ve “Ezel” dizisinden ayrılacak olan Sedef Avcı rol alacak.

Çekimler temmuzda başlıyor

Yönetmen koltuğunda Ümmü Burhan’ın oturacağı dizinin senaryosunu Ahmet Yurdakul kaleme alacak. Çekimleri temmuz ayında başlayacak dizinin senaryosu pedagog ve çocuk suçlarıyla ilgili araştırma yapan uzman bir ekibin danışmanlığında yazılıyor. Dizinin üç minik oyuncusunun 1.5 aylık araştırma sonucunda 250 çocuk arasından seçildiği belirtildi.

Dizinin detayları sonraki sayfada...

Üç yılda hazırlandı

Hazırlıkları üç yıldır süren dizide Zuhal Olcay, çocuk şube müdürü olarak atanan idealist bir kadını canlandıracak. Yetkin Dikinciler’in çocuklara yardım eden, onları kazandırmaya çalışan Memo karakterini oynayacağı dizide Haluk Piyes komiseri, Sedef Avcı da komser muavini rollerini ete kemiğe büründürecek. Ekrana iki yıl ara veren Olcay ilk kez bir polisi canlandıracağını belirtti ve “Yıllar önce özel bir dedektifi oynamıştım ama ilk kez polisi canlandıracağım. Dizide Çocuk Şube’nin başına geçeceğim. Başka dizi teklifleri de vardı ama bu konu benim çok ilgimi çekti. Dizinin sokak çocuklarıyla ilgili olması beni çok heyecanlandırdı. Çünkü bu benim çok hassasiyet duyduğum bir mesele” diye konuştu.

Diğer dizi haberleri:

'GENİŞ AİLE'DE BÜYÜK DEĞİŞİM!

CEVAHİR: "BEN DEĞİŞMEDİM, TOPLU TAŞIMALAR DEĞİŞTİ!"

HEM BİHTER HEM PEYKER ÜZÜLECEK!

BİHTER'E SANAL CENAZE!

2