Yerlerde sürüklendi ama çantasını bırakmadı!

Adana'da bir kapkaççı, 53 yaşındaki Sermin Çatalbaş'ın çantasını alıp kaçmak istedi. Yere düşen ve sürüklenen kadın yaralanmasına rağmen çantasını bırakmadı. Bunun üzerine saldırgan çantayı bırakarak kaçmak zorunda kaldı

24 Nisan 2015, Cuma 14:59
A A

Merkez Çukurova ilçesinin Beyazevler Mahallesi’nde oturan Sermin Çatalbaş (53), öğle saatlerinde evinden çıkıp, sokakta yürümeye başladı.

Çatalbaş’ın arkasından yaklaşan 20 yaşlarındaki bir genç, kadının omuzundaki çantasını alıp kaçmak istedi. Ancak Sermin Çatalbaş, omzundaki çantasını tutarak bırakmadı. Saldırganın çantayı çekmesi üzerine yere düşerek sürüklenen Çatalbaş, başını asfalta çarptı. ’İmdat’ diye bağıran Çatalbaş’ın çığlıklarını duyan vatandaşlar, sokağa fırladı.

Sermin Çatalbaş’ın çantasını almaya başaramayan kapkaççı, ara sokaklara girerek gözden kayboldu.

'ALLAH RIZASI İÇİN BU OLAYI GÖREN YOK MU?'

İhbar üzerine kısa sürede bölgeye gelen polis ekipleri, kapkaç zanlısının eşkalini belirlemek için görgü tanığı aradı. Polis, olayı görmelerine rağmen bilgi vermekten kaçınan vatandaşlara, "Allah rızası için bu olayı gören yok mu? Ne olur bilgi versin" diyerek yardım istedi. Başını yere çarpıp yaralanan Çatalbaş, olay yerine çağrılan ambulansla, özel bir tıp merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hayati tehlikesi bulunmayan Sermin Çatalbaş, saldırgandan şikayetçi oldu. Polis eşkali belirlenen kapkaç zanlısını yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;