Yılbaşı faciası

Evlerinde yılbaşını kutlayan aile üyeleri uyuduktan sonra elektrik kontağından yangın çıktı. Ahşap evi kül eden yangında anne, kayınpeder ve 3 çocuk can verdi

Yılbaşı faciası

BÜYÜK OĞUL UYANDI

Ordu Ünye’ye bağlı Yeniköy’de Kaymak Ailesi’nin üyeleri evlerinde yılbaşını kutladı. Yeni yıla girdikten bir süre sonra da uykuya daldılar. Saat 04.00 sıralarında elektrik kontağından yangın çıktı. Duman kokusuna ilk uyanan ailenin büyük çocuğu İsmail Kaymak oldu. İsmail Kaymak önce aynı odada kalan kardeşi Yusuf’u (15) uyandırdı. Yusuf camdan atlayıp evden çıktı.

ALEVLER İZİN VERMEDİ

İsmail daha sonra yan odadaki kardeşi Ayşe’yi (17) uyandırdı. Ayşe de camdan dışarı çıktı. İsmail, diğer odalarda uyuyan, dedesini, annesini ve 3 kardeşini uyandırmak istedi ama ahşap evi saran alevler buna izin vermedi. İsmail de camdan atlayıp kurtuldu. Dede İsmail Kaymak (75), anne Türkan Kaymak (43) ile çocukları Adem (4), Leyla (11) ve Nazlı (10) yanarak can verdi.

BABA ANKARA’DAYDI

Ankara’da çalışan inşaat işçisi baba Mehmet Kaymak (45) olayı duyar duymaz Yeniköy’e geldi. Mehmet Kaymak, “Gece beni arayıp yeni yılımı kutladılar. Eşimle, çocuklarımla, babamla konuştum. Ne kadar mutlu olmuştum. Bu acıya nasıl dayanacağım?” diyerek gözyaşı döktü. Yaklaşık 2 saatte tamamen yanan tek katlı ahşap evden geriye beton şömine bacası kaldı.

Şakir GÜREL/DHA