Yılbaşında nasıl giyinmeli?

Yılbaşını evde de kutlasanız bir eğlence mekanında da, yerine göre ne giyeceğiniz önemli. İşte 2018’ girerken hazırlanmanızı kolaylaştıracak ipuçları…  

16 Aralık 2017, Cumartesi 12:34
A A

Yılbaşını nerede geçireceksiniz? Evde ailenizle, şık bir restoranda ya da oteldeki bir yılbaşı balosunda...

Yerine göre uygun bir tercihte bulunmak önemli. Ama kıyafetiniz kadar aksesuarları da özenle seçmek gerekiyor. İşte yılbaşı gecesi için şıklık tüyoları...

Kırmızı olmadan olmaz diyenler için...

Kırmızı olmadan olmaz diyenler için...

Eğer yılbaşı dendiğinde sizin de aklınıza kırmızı ve tonları geliyorsa o zaman kollarınızı kırmızının cazibesine bırakmak yeni yıla girerken size özgüven katabilir. Maxim dergisinin 2017 “Dünyanın En Seksi 100 Kadını” listesinde birinci sıraya giren ünlü model Hailey Baldwin'in cesur stilinden ilham alın.

Akılda kalacak bir parçanız olsun!

Akılda kalacak bir parçanız olsun!

Kendall Jenner'ın NBA maçına giderken bile giydiği 2017 yılına damga vuran payetli çizmeler size ilham kaynağı olsun. İster elbiseyle isterseniz de jean pantolonla giyebileceğiniz bu parça katıldığınız ortamda akıllara kazınacak.

Rahatlık ve şıklık bir arada

Rahatlık ve şıklık bir arada

Yılbaşını kendi evinizde ya da arkadaşlarınızın evinde, sevdiklerinizle beraber kutlayacaksanız rahat olduğu kadar dozunda bir şıklık da yakalamak gerekiyor. Dar bir pantolon ve bluz ikilisi rahatlık açısından iyi birer tercih olacaktır. Ama seçtiğiniz bluzun payetli olması kıyafetinize şıklık katmak açısından doğru bir karar olabilir.

Parlak-mat dengesi

Parlak-mat dengesi

Restoranlarda yapılan yılbaşı kutlamaları da popüler. Restoran stili için mini elbise ve blazer ceket kombini iyi bir seçim olabilir. Ceketle kombinlemek için parlak kumaştan pantolon da tercih edebilirsiniz. Pantolonu ipek bir bluzla tamamlamak doğru bir yılbaşı şıklığı yakalamanıza destek olur. Parlak ve mat uyumu önemli. Parlak pantolona mat ceket ya da mat elbiseye parlak kumaşlı ceket kombini dengeyi sağlamak açısından dikkat etmeniz gereken bir nokta.  

Maksi elbise şıklığı

Maksi elbise şıklığı

Yılbaşı gecesini arkadaşlarınızla birlikte bir otelde düzenlenen partide geçirecekseniz maksi elbise şıklığından yararlanabilirsiniz. Penye türünde maksi elbiseler günlük giyim için uygunken, özel bir balo için şifon şıklığı önerilebilir. Maksi elbiseyle gösterişli bir havaya bürüneceğinizden, uzun kabarık etekler, işlemeli seçeneklerden kaçınmak makul bir şıklık yakalamak açısından önemli.    

Ofis partisi tarzı

Ofis partisi tarzı

Genelde yılbaşı öncesinde düzenlenen ofis partilerinde her zamanki ofis görünümünden sıyrılmak gerekiyor. Ama farklı bir görünüm yakalamak isterken fazla abartıya kaçmayıp dengeyi yakalamak da önemli. Etek üzerine tercih edeceğiniz bluzun yakasında taşlı işlemeler olabilir. Ya da skinny pantolon üzerine payetli bluz, şifon mini etek üzerine kısa deri ceketle farklı kombinler yaratabilirsiniz.  

Parti türüne göre ayakkabı

Parti türüne göre ayakkabı

Kıyafet kadar ayakkabı seçimi de önemli. Ev partisinde kıyafetinizi sade bir babetle tamamlayabilirsiniz ama otelde düzenlenen yılbaşı balosuna ya da restorandaki yılbaşı kutlamasına stiletto ile gitmeniz yerinde bir tercih olur. Ofis partileri için şıklığınızı topuklu botla tamamlayabilirsiniz.