Yine kadın cinayeti

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde taksi şoförlüğü yapan 64 yaşındaki Erkan Demirsoy, eski eşi 45 yaşındaki Birgül Akgül'ü tabanca ile vurduktan sonra intihar etti

Yine kadın cinayeti

Türkiye’de son zamanlarda eşleri tarafından şiddet gören ya da öldürülen kadınlara bir yenisi de Bodrum’dan eklendi. İlçede taksi şoförlüğü yapan Erkan Demirsoy, bir yıl önce mahkemeye başvurarak kendisinden boşanan adliye katibi Birgül Akgül’ü, bugün saat 15.00 sıralarında konuşmak için Cumhuriyet Mahallesi Akasya Sitesi numara 36’daki dubleks evine çağırdı.

Akgül’ün, eve girmesinden kısa bir süre sonra komşular iki el silah sesi duyunca, polise haber verdi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri villaya gelerek içeri girdiklerine Demirsoy ve Akgül’ü salonda kanlar içinde üst üste yatarken buldu.

Olay Yeri İnceleme ekipleri, Erkan Demirsoy’un, eski eşi Birgül Akgül’ü ruhsatsız 7.65 mm’lik tabanca ile başının arkasından vurduğunu, kadının salonda yere yuvarladığını, ardından tabancayı şakağına dayayarak tetiği çeken Demirsoy’un da eski eşinin üstüne düştüğünü belirledi.

İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, olay yerine gelerek çalışmaları izledi. Savcının incelemesinin ardından Demirsoy ve Aksoy’un cenazelerinin otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği belirtildi.

"İKİSİ DE İYİ İNSANLARDI"

Olayı polise haber veren komşuları, üç çocukları bulunan Erkan Demirsoy ve Birgül Akgül’ün çok iyi insanlar olduğunu belirterek, "Şoke olduk, çok üzüldük. Hiç beklemezdik. Bir yıl önce ayrılmışlardı ama sık sık biraraya gelirlerdi. Hatta bir ara yeniden birlikte olmayı denemek istemişlerdi" diye konuştu.

Bodrum Şoförler Odası Başkanı Aytekin Çanakçı da, olayı duyar duymaz Demirsoy’un evine geldi. Çanakçı burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "İyi bir arkadaşımızdı ancak aile sorunları vardı. Son zamanlarda psikolojisi iyi bozulmuştu, sıkıntıdaydı. Ancak yine de böyle bir şey yapacağını tahmin etmezdik" dedi.

Orkun TÜRE-Cansu TEMİR/DHA