YÖK itiraza hazırlanıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, farklı katsayı uygulamasının durdurulmasına ilişkin YÖK'ün itiraz dilekçesi hazırladığını açıkladı

15 Şubat 2010, Pazartesi 11:37
A A

Prof. Dr. Yarımağan, Danıştaya sunulacak itiraz dilekçesiyle ilgili bazı konularda bilgi vermek üzere YÖK’e geldi. YÖK’te yaklaşık 20 dakika kalan Yarımağan, ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine, itiraz dilekçesiyle ilgili olarak kendisinden bazı bilgiler istendiğini, bu nedenle YÖK’ü ziyaret ettiğini söyledi.

Şu anda sınav takviminin değişmesini gerektirecek bir durum olmadığını belirten Yarımağan, "Önümüzdeki gelişmeler nasıl olur bilmiyorum ama benim tahminim sınav takviminin değişmeyeceği yönünde.

Sınav takviminin değişmemesi amacımız çünkü üniversitelerin zamanında açılması lazım. Öğrenciler sınav değişmeyecek gibi hareket etsinler" dedi.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na başvuru süresinin yarına kadar uzatıldığını anımsatan Yarımağan, süre uzatımının aşağı yukarı her sene yapıldığını, başvuruyu kaçıranlar için ek süre tanındığını anlattı.

Yarımağan, sınava girecek adayların mutlaka süresi içinde başvurularını yapmalarını istedi. Bir gazetecinin "Yeni formül ile ilgili bir şey belli mi?" sorusuna Yarımağan, şu yanıtı verdi: "Hiçbir şey bilmiyorum. Benim bildiğim karara itiraz edilecek. Eğer itiraz reddedilirse yeni bir karar alınacak ama ne karar alacaklar...

Üzerinde çalıştıklarını tahmin ediyorum. Şu anda itiraz ile ilgili dilekçe hazırlanıyor. Yeni bir formül üzerinde çalışılmıyor." Yarımağan, bir soru üzerine, konuyla ilgili karar alma yetkisinin YÖK’te olduğunu hatırlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.