YÖK katsayıya alternatif getiriyor

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın katsayı kararına alternatif hazırlayacaklarını söyledi

02 Aralık 2009, Çarşamba 18:11
A A

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özcan, ‘meselenin en çok mağdurları’ olarak nitelediği velilere ve öğrencilere seslenerek, “Onlar hiç merak etmesinler, biz bu konunun üzerinde çoktan beri çalışıyoruz, alternatifler de geliştirmiştik her halükarda lazım olur diye.

O alternatiflerden birisi, ki her zaman onların yararına olacaktır, muhakkak uygulamaya konacaktır. Onun için lütfen çalışmalarına ara vermesinler ve motivasyonlarını kaybetmeden çalışmalarına devam etsinler. Onların mağdur edilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacaktır.”

“BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gazetecilerin, YÖK Başkanı’nın Başbakan Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşme sırasında bu konunun gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine ise Özcan, Başbakan'la gerçekleştirmiş olduğu görüşmenin ‘önemli bir görüşme’ olmadığını ama mutat (olağan) bir görüşme olduğunu kaydetti.

“KULLANDIĞIMIZ SİSTEME YAKIN BİR ALTERNATİF”

Basın mensuplarının ısrarlarına rağmen YÖK Başkanı, açıklamalarında bahsettiği ‘alternatiflerin’ ayrıntılarını vermekten kaçındı ve kurulun, bu alternatifler üzerinde halen çalıştığı bilgisini verdi. Özcan, bulunacak alternatif konusunda, “Mümkün olduğu kadar şimdi kullandığımız sisteme yakın bir sistem olacak,”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;