Yol kesen teröristler ilk kez görüntülendi

Bugüne kadar 'PKK yol kesti' haberleri fotoğrafı olmadan gelirdi. Bir vatandaşın gizlice çektiği fotoğraflar sayesinde yol geçen teröristler açıkça görülüyor

Yol kesen teröristler ilk kez görüntülendi

Tunceli- Erzincan karayolunu 6 Temmuz akşamı keserek 5 TIR’ı yakan PKK’lı teröristler, durdurdukları araçlardan birinde bulunan yolculardan biri tarafından güvenlik güçlerine yardımcı olabilmek amacıyla gizlice görüntülendi.

Tunceli’ye 30 kilometre uzaklıktaki Alacık Köyü yakınlarında 6 Temmuz günü saat 20.00 sıralarında karayolunu kesen 20 kadar kadınlı- erkekli PKK’lı terörist grup, geçen araçları durdurdu. Araçlardan indirdikleri 150 kadar kişiyi silah tehdidiyle etkisiz hale getirip, kimlik kontrolünü yapan teröristler, bir süre propaganda yaptı.

Tunceli 4’üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Komutanlığı ekipleri hava destekli operasyon başlatınca, paniğe kapılan teröristler diğer araçları bıraktı ve 5 TIR’ı ateşe vererek bölgeden uzaklaştı. PKK’lı teröristleri, yolunu kestikleri araçlarda bulunan bir kişi gizlice görüntülendi.

Kaçan bu teröristleri ele geçirmek amacıyla başlatılan operasyon sürdürülüyor.

DHA