Yol nar bahçesine döndü

Muğla'nın Ula ilçesinde, rampadan çıkarken önüne köpek çıkınca sürücüsünün ani manevra yaptığı TIR'da bulunan narlar brandayı yırtarak karayoluna dağıldı. Karayolundakie narların temzlenmesi süresinde ulaşım 1 saat tek şeritten sağlandı

20 Kasım 2012, Salı 21:40
A A

Muğla’nın Ortaca İlçesi’nden yüklenen 500 kasa nar, Orhan Diken yönetimindeki 45 ZA 932 plakalı TIR ile Manisa’nın Alaşehir İlçesi’ne götürülmek üzere yola çıktı.

Gökova- Muğla Karayolu’nun Sakartepe Rampası Mevkii’nde aracın önüne aniden bir köpek fırladı. Şoför Diken köpeği ezmemek için manevra yapınca kasalar dolusu nar, yırtılan brandadan karayoluna saçıldı.

Gökova-Muğla yönü tek taraflı araç trafiğine kapandı, durum polise bildirildi. Bölge Trafik ekipleri olası bir kaza meydana gelmemesi için kaza yerinde güvenlik önlemi aldı. Kaza yerine istenen iş makinelerinin çalışması sonucu narlar önce yol kenarına çekildi. Ardından tekrar TIR’a yüklendi.

Yaklaşık 1 saat tek taraflı kapalı kalan yol tekrar araç trafiğine açıldı. Narların sahibini arayarak kazayı haber veren TIR şoförü Orhan Diken, "Rampada seyir halinde tam viraja girdiğim sırada yola aniden bir köpek çıktı. Köpeğe çarpmamak için direksiyon kırınca zaten virajda olan araçta yüklü olan kasalar branvdayı yırtarak yola döküldü" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;