Yoldaki göçük korkutuyor

Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Çaymahallesi yakınındaki yolda meydana gelen ve zamanla genişlediği belirtilen göçük, sürücüleri tedirgin ediyor. Korkarak yoldan geçtiklerini söyleyen sürücüler, bir an önce önlem alınmasını istedi

16 Mart 2015, Pazartesi 19:06
A A

İncirliova’ya bağlı Erbeyli ile Germencik’e bağlı Çarıklar mahalleleri arasında kalan 7 kilometrelik yolun, Çay Mahallesi mevkisinde, bir ay önce göçük meydana geldi. Yağışların da etkisiyle toprağın yumuşamasıyla, asfalt yolun yarısını dereye doğru göçtü.

Yoldaki göçük sürücüleri tedirgin ederken, biran önce önlem alınması istendi. Çarıklar Mahalle Muhtarı Hasan Koç, "Yolumuz bir ay önce yavaş yavaş çökmeye başladı. Her geçen gün göçük büyüyerek devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne müracaatta bulunduk. Geçen hafta çarşamba günü gelip yapacaklarını söylediler.

Ancak henüz gelen giden olmadı. Sürücüler göçen yoldan aşağıya düşme korkusu yaşıyor. Çok işlek bir yol olduğu için sürekli araçlar gelip geçiyor. İki mahallenin yolu ve bu yoldan başka yolumuz yok. Eğer birkaç gün içinde bu yol yapılmazsa, yol tamamen göçerek kullanılamaz hale gelecek. Biz de mahalle sakinleri olarak çaresiz bir şekilde bekliyoruz" dedi.

Burhan CEYHAN/GERMENCİK (Aydın), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;