Yollarda 337 bin kiralık araç var

Türkiye’deki uzun dönem araç kiralama pazarının büyüklüğü 337 bin 500 adete çıktı. Şirketlerin cazip avantajlar sunan filo kiralama sektörüne ilgisi gün geçtikçe artıyor.

18 Ağustos 2017, Cuma 07:54
A A

TOKKDER’in (Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği) 2017 1. yarıyıl sonuçlarını içeren raporuna göre ülkemizde operasyonel kiralamaya olan ilgi ve talep artmaya devam ediyor. 2017’nin ilk yarısında Türkiye operasyonel kiralama sektörü, satılan yeni otomobillerin yüzde 20,5’i olan yaklaşık 62 bin 800 adet yeni aracı filosuna kattı. TOKKDER Genel Koordinatörü Tolga Özgül operasyonel kiralama yönteminin işletmelere ve bireylere, kaynakları verimli kullanma adına iyi bir alternatif olurken birçok riski de bertaraf etme imkânı sunduğunu söyledi. Özgül, “Araç kiralayan işletmeler tüm kaynaklarını ve konsantrasyonlarını asıl faaliyetlerine yönlendirerek verimliliklerini artırıyor. Uzun dönem kiralama, yeni araçlara erişimi kolaylaştırarak trafik ortamında daha güvenli yeni teknoloji ürünü araçların payının artmasını teşvik ederken ayrıca firmalar için müşterilere karşı kurum imajının yüksek tutulmasına da destek oluyor “dedi.

Garenta “Sat-Kirala dönemi başlattı

Garenta “Sat-Kirala dönemi başlattı

Garenta ve ikinciyeni.com markaları şirketlere “Sat-Kirala fırsatı sunuyor. Uygulamada 1 ay ücretsiz kiralama dahil birçok seçenek mevcut.Detaylar için tıklayın...Garenta ve ikinciyeni.com markaları “Sat-Kirala dönemine start verdi. Sistemde araçlarını “ikinciyeni.comda satan şirket ve bireyler, yeni araçlarını GarentaPRO’dan kiralamaları durumunda ilk ay ücret ödemiyorlar. Ayrıca İstanbul, Ankara ve İzmir’e ücretsiz transfer ve satış işlemleriyle de Garenta yetkilileri ilgileniyor. Bu sayede araç ihtiyaçlarını, öz kaynak kullanmadan karşılayan müşteriler kendilerine uygun ödeme seçeneğiyle araç kiralama imkanına sahip oluyor. Online kiralama sistemini tercih edenler garentapro.com web sitesinden istedikleri sayıda aracı, 1 yıldan 3 yıla kadar kolay şekilde kiralama imkânı bulabiliyor. ÖTV ve sıfır otomobil satışında yaşanan fiyat artışları irili-ufaklı birçok şirketi araç kiralama yöntemini kullanmaya teşvik ediyor.

vdf filo, dijitalde atakta

vdf filo, dijitalde atakta

2017 yılında yüzde 51 VW Financial Services ve yüzde 49 Doğuş Grubu ortaklığı ile operasyonel filo kiralama sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan vdf filo, dijital yatırımlara önem veriyor. Dijital dönüşüm ve mobil çağın gerekliliklerine uygun, müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanan "vdf filo Sürücü Mobil Uygulaması" filo sürücülerinin hayatını kolaylaştırıyor.Detaylar için tıklayın...Appstore ve Google Play üzerinden kolaylıkla indirilebilen bu uygulamayla sürücüler, yol yardım talebinde bulunabiliyor, servis ve lastik işlemleri için hızlı randevu alabiliyor. Müşteriler ihtiyacı olan her türlü evraka kolayca ulaşabiliyor ve yeni araç kiralama talebinde bulunabiliyorlar. Şu anda sadece sürücülere yönelik olan uygulamanın ilerleyen dönemlerde kapsamı genişletilerek filolarını oluşturan şirketlerin filo yöneticilerinin de kullanımına ve ihtiyaçlarına uygun olarak hizmete açılması planlanıyor.