Yönetim Hagi'yi sorguluyor

Beşiktaş yenilerek liderin 16 puan gerisine düşen Galatasaray'da, Teknik Direktör Gheorghe Hagi sorgulanmaya başlandı

Salı, 30 Kasım 2010 - 09:54

Yönetim Hagi'yi sorguluyor

Rumen hocanın derbideki kadro seçimi ve yaptığı değişiklikler eleştiri konusu olurken, karşılaşmadan sonra statta 1 saat toplantı yapan sarı-kırmızılı yönetimin, kulübenin kararlarına tepki gösterdiği ortaya çıktı.

Başkan Adnan Polat'ın yanı sıra, 2. Başkan Mehmet Helvacı, Taner Aşkın, Murat Yalçındağ, İbrahim Çağlar, Emir Sarıgül, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya gibi isimlerin yer aldığı toplantıda, Hagi ile ilgili olumsuz değerlendirmelerin yapıldığı ifade edildi.

Rumen hocanın, oyuncularının özelliklerini henüz öğrenmediği, oyunu iyi okuyamadığı ve hatalı değişiklikler yapması konularında eleştirildiği, ayrıca Misimovic'i kadro dışı bırakarak hataya düştüğü savunuldu.

Yöneticilerin, Hagi ile ilgili yaptığı tespitler:

1-ALİ TURAN YANILGISI

Holosko'ya yaptığı penaltı ile yenilgiye zemin hazırlayan Ali Turan'ın sağ bekte görevlendirilmesi tepki topladı. Ali Turan'ın stoper yerine daha önce sadece yarım sezon oynadığı sağ bekte oynatılması, Hagi'nin futbolcularının özelliklerini tam olarak bilmediği şeklinde yorumlandı.

2-OYUNU OKUYAMIYOR

Ali Turan'ın yerine Mehmet Batdal'ın oyuna alınması ve takımın doldur boşalta yönelerek ilk yarıdaki pozisyon zenginliğini yitirmesi de Hagi'yi hedef tahtasına koydu. İyi oynayan Servet'in kenara alınıp, sarı kartlı Cana'nın savunmaya çekilmesiyle Nobre ve Guti'nin etkinliğinin arttığına dikkat çekildi.

3-MISIMOVIC’İ GÖREMEDİ

Wolfsburg'da kalitesini kanıtlayan Misimovic gibi bir yıldızdan yararlanamaması Rumen teknik adamın eleştirildiği noktalardan birisi oldu. Servet'in kulübeye yaptığı el-kol işaretleri ve Elano'nun oyundan çıkarken gösterdiği tepki, Florya'daki disiplinin sorgulanmasına yol açtı.