Yüklerinizden kurtulun

Günler birbirini kovalıyor, zaman artık çok hızlı akıyor. Özellikle 21 Aralık 2012 tarihinden girilen yeni döngüyle artık 24 saati 18 saat gibi yaşar olduk. Ve bu yeni çağda süreç daha da hızlanarak devam ediyor

15 Kasım 2013, Cuma 11:25
A A

YAZI: ESRA KARAYELGünler birbirini kovalıyor, zaman artık çok hızlı akıyor. Özellikle 21 Aralık 2012 tarihinden girilen yeni döngüyle artık 24 saati 18 saat gibi yaşar olduk. Ve bu yeni çağda süreç daha da hızlanarak devam ediyor. Yapmamız gereken sizinle aynı frekansta olan insanlarla olmak ve diğerlerini yaşattıkları her türlü olumsuz etkileri bırakmak ve vedalaşmak.

Yaşam amacınıza hizmet etmeyen her şey yüktür. Şu ana dek pek çok tecrübe edinmiş ve hayatınıza birçok kişiyi misafir etmiş olabilirsiniz. Bu kişilerle yaşadığınız deneyimler eğer size acı veriyorsa bırakın onları. İster fiziki ister duygusal anlamda birlikteliğiniz devam ediyorsa güzel ilişkiler kurmanız ya da istediğiniz aşkı, sevgiyi bulmanız çok zor. Yapmanız gereken öğrenmeniz gerekeni almak ve onları teşekkürle göndermek.

Dersimizi almadığımız takdirde aynı karakterdeki kişileri seçeriz ya da aynı olumsuz olayları yaşarız. Eğer bize şiddet uygulayan birini hayatımızdan çıkardıysak niye şiddet uygulayan birini seçtiğinize bakın. Ya da yalan söyleyen, aldatan biriyse niye yalan söyleyen insanları seçtiğinizi sorgulayın. Şunu unutmamalıyız bu kişilerin çıkması tesadüf değil. Bizim kırılgan noktalarımızı eksik yönlerimizi çıkarmakla görevli kişiler bir anlamda. Yaşadığınız olumsuzluk ne olursa olsun bunu fark ettirdikleri için teşekkür edin.

Her anlamda doyum açısından güzel bir ilişkiye giden yol, bu yükleri hayatımızdan çıkarmak ve dersimizi almakla mümkün olur. Sizin aldatan birinin yarattığı etki Öz’ümüzde derin bir sevilmeme, beğenilmeme istenmeme, değersizlik duygusu yaratır. Oysa bizim değerli olmamızın eşimizin başkasını tercih etmesiyle bir ilgisi yoktur.

Yüklerinizden kurtulmak için hayatınızın bir sayfa olduğunu düşünün ve şunu sorun kendinize; arkamda neyi bırakmak istiyorum? Her anımda geçmişteki olumsuzlukları hatırlayarak bunun etkisiyle kim olduğumu mu? Yoksa sayfa üzerinde bir kaç kelimeyi mi?

Kendinize olan sevginizi gözden geçirmeniz ilk adım olsun. Siz sizi sevmeden başkasının sevmesi mümkün olmaz. Siz sizi beğenmeden başkanının beğenmesi de. İstediğiniz kadar fit bir vücuda sahip olun ya da güzel kıyafetler giyin kendinizi sevmedikçe ve beğenmedikçe karşınıza vereceğiniz enerji olumsuz olacaktır. Ve hiçbir erkek ya da kadın kendinle barışık olmayan birini derin bir ilişki için seçmez. İlişkileriniz kısa süreli ve derin bir paylaşım olmadan sonuçlanır.

İkinci adım ise zihninizi meşgul eden yaşadığınız ilişkilere ya da olaylara bakmak. Sürekli cızırtılı bir radyo frekansı veren sinyalleri ve bu sinyallerin ait olduğu kişileri, olayları bulun. Hatanız varsa kabul edin yoksa öğrendiklerinize bakın. Sakin ve yalnız olduğunuz bir yerde acı yaşamanız gerekiyorsa yaşayın. Ağlayın. Öfkelenmeniz kızmanız gerekiyorsa bunu da yapın. Önemli olan içten bu duyguları yaşamak ve sonra vedalaşmak.