Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos'dan Mevlüt Çavuşoğlu'na sert yanıt!

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Kardak ziyaretiyle ilgili Türkiye-Yunanistan arasında gerilim tırmanıyor. Bakan Çavuşoğlu’nun "Genelkurmay Başkanı Kardak’a çıkmak isteseydi çıkardı" açıklamasına Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'dan sert yanıt geldi. Kammenos, "Yunan adasına ayak basacak olanlar, geri dönecekler mi görürüz" ifadelerini kullandı. 

 

27 Şubat 2017, Pazartesi 11:06
A A
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, yaşanan Kardak krizine dair sert açıklamada bulundu. 

Yunan medyasına konuşan Kammenos'dan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Genelkurmay Başkanı Kardak’a çıkmak isteseydi çıkardı” açıklamasına yanıt gecikmedi. 

Kammenos, “Yunan adasına çıkamazlar. Buna karşı çıkılacaktır. Yunan adasına ayak basacak olanlar, geri dönecekler mi görürüz” ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un açıklamalarına ilişkin, sert açıklamalarda bulunmuştu.  

Çavuşoğlu, "Kardak'a gelsinler, nasıl gideceklerini görelim" diyen Yunanistan Savunma Bakanına "O şımarık çocuğa da iyi anlatsınlar. Bizim de sabrımızı zorlamasınlar" şeklinde konuşmuştu. 

Bakan Çavuşoğlu, Yunan makamlarının bu bakanla ilgili kendilerine "Efendim aslında iyi bir çocuk, idare edin" diye yanıt verdiğini belirterek açıklamalarına şöyle devam etti:

"İyi de nereye kadar idare edeceğiz. Almışsınız, mecbur kalmışsınız koalisyona. Sen idare et de benim de bir sabrım var. Sabrımın sınırı var. Yani sonsuz sabrım yok. Tamam olgunluk gösteriyoruz da. Bazı şeyleri kendi aramızda olduğu için söylemek istemiyorum. Esasen şu andaki hükümetin de bu şımarık çocuk olan bakandan rahatsızlığını biliyoruz. Avrupa'nın şımarık çocuğu, koalisyonun şımarık çocuğu, nedir bu? İşimiz gücümüz şımarık çocukları idare mi etmek bizim işimiz. Onları mı oyalamak bizim işimiz? Türk askerinin yeri geldiği zaman ne yapabileceğini en iyi onlar bilir. En iyi hükümet bilir. O şımarık çocuğa da iyi anlatsınlar. Bizim de sabrımızı zorlamasınlar."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;